Architektura
ARCHITEKTURA

Tymczasowy pawilon Charlie Hebdo

  • Komentarze

Pawilon wystawowy Charlie Hebdo

Konkurs architektoniczny na projekt pawilonu

Fot: charliehebdoportablepavilion.beebreeders.com

Jeśli pawilon Charlie Hebdo powstanie, będzie o nim głośno - niezależnie od klasy projektu i bryły pawilonu

Gdyby pod koniec 2014 roku, niewiele ponad rok temu, przeprowadzić w Polsce małą ankietę i zapytać, z czym kojarzy się Charlie Hebdo, niewiele osób rozpoznałoby tytuł francuskiego tygodnika. Nawet nad Sekwaną nie miał zbyt licznych czytelników, sprzedaż na poziomie 30 tysiecy egzemplarzy trudno uznać za sukces w kraju liczącym przeszło 60 milionów obywateli. Masakra w paryskiej redakcji wszystko zmieniła. Kolejny numer wydrukowany został w przeszło 7 000 000 egzemplarzy, a tygodnik z pisma pełnego wulgarnych żartów zmienił się dla wielu w symbol demokracji i wolności słowa.

Konkurs architektoniczny

W rok po zabiciu dwunastu uczestników kolegium redakcyjnego Charlie Hebdo, na łamach portalu Bee Breeders ogłoszony został konkurs architektoniczny. Uczestniczący w nim projektanci mają za zadanie zaprojektować pawilon wystawowy, w którym mogłyby być eksponowane teksty i rysunki ze słynnego miesięcznika. Bryła powinna być dostosowana do transportu, wielokrotnego montażu i demontażu. Projekt musi być uniwersalny, możliwy do umieszczenia w różnorodnych lokalizacjach na całym świecie. Uczestnicy konkursu architektonicznego mogą wskazać przykładową lokalizację, pod warunkiem uzasadnienia swojego wyboru.

Nagrody i terminy w konkursie
I nagroda - 6000 $
II nagroda - 3000 $
III nagroda - 1000 $

Rejestracja 9 grudnia – 9 marca 2016
Składanie prac 23 marca 2016
Ogłoszenie wyników 6 kwietnia 2016

Szczegółowe informacje
https://charliehebdoportablepavilion.beebreeders.com/

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.