archirama.pl

Tymczasowy pawilon Charlie Hebdo

Jeśli pawilon Charlie Hebdo powstanie, będzie o nim głośno - niezależnie od klasy projektu i bryły pawilonu

Pawilon wystawowy Charlie Hebdo

Konkurs architektoniczny na projekt pawilonu

Fot: charliehebdoportablepavilion.beebreeders.com

Gdyby pod koniec 2014 roku, niewiele ponad rok temu, przeprowadzić w Polsce małą ankietę i zapytać, z czym kojarzy się Charlie Hebdo, niewiele osób rozpoznałoby tytuł francuskiego tygodnika. Nawet nad Sekwaną nie miał zbyt licznych czytelników, sprzedaż na poziomie 30 tysiecy egzemplarzy trudno uznać za sukces w kraju liczącym przeszło 60 milionów obywateli. Masakra w paryskiej redakcji wszystko zmieniła. Kolejny numer wydrukowany został w przeszło 7 000 000 egzemplarzy, a tygodnik z pisma pełnego wulgarnych żartów zmienił się dla wielu w symbol demokracji i wolności słowa.

Konkurs architektoniczny

W rok po zabiciu dwunastu uczestników kolegium redakcyjnego Charlie Hebdo, na łamach portalu Bee Breeders ogłoszony został konkurs architektoniczny. Uczestniczący w nim projektanci mają za zadanie zaprojektować pawilon wystawowy, w którym mogłyby być eksponowane teksty i rysunki ze słynnego miesięcznika. Bryła powinna być dostosowana do transportu, wielokrotnego montażu i demontażu. Projekt musi być uniwersalny, możliwy do umieszczenia w różnorodnych lokalizacjach na całym świecie. Uczestnicy konkursu architektonicznego mogą wskazać przykładową lokalizację, pod warunkiem uzasadnienia swojego wyboru.

Nagrody i terminy w konkursie
I nagroda - 6000 $
II nagroda - 3000 $
III nagroda - 1000 $

Rejestracja 9 grudnia – 9 marca 2016
Składanie prac 23 marca 2016
Ogłoszenie wyników 6 kwietnia 2016

Szczegółowe informacje
https://charliehebdoportablepavilion.beebreeders.com/

Autor: K. Zięba
Zdjęcia: charliehebdoportablepavilion.beebreeders.com
Data publikacji: 8.01.2016 16:35

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!