archirama.pl

Uwaga konkurs! - SLANT Garden Design Award 2011

Druga edycja konkursu SLANT Garden Design Award jest dostępna zarówno dla amatorów ogrodnictwa, jak i studentów architektury. Choć jest to nowe wydarzenie i w tym roku odbywa się jego pierwsza edycja, warto spróbować swoich sił!

Uwaga konkurs! - SLANT Garden Design Award 2011

Logo SLANT Garden Design Award 2011

Fot: www.slant.eu

Rozpoczęła się druga część konkursu SLANT GARDEN DESIGN AWARD. Pierwsza była przeznaczona jedynie dla studentów architektury krajobrazu. Prace można było nadsyłać do 10 czerwca, a pierwsze wyniki zostaną ogłoszone 22 lipca. Tym razem organizatorzy postanowili nie wprowadzać ograniczeń, co do uczestników. Udział w rywalizacji może wziąć każdy, od architektów/architektów krajobrazu, przez studentów różnego typu uczelni artystycznych, aż po właścicieli domów na działce, bez wykształcenia w dziedzinie projektowania ogrodów.

Prace można przesyłać do 2 września 2011. Do tego czasu można się również zarejestrować i uiścić opłatę za uczestnictwo (25 - 30$).  Organizatorzy zachęcają do udziału w pojedynkę lub w grupach, maksymalnie czteroosobowych.

Zasady konkursu są ograniczone do minimum. Uczestnicy dostają działkę o ciekawym kształcie i powierzchni ok 0,3 ha, z domem parterowym. Mogą sobie wybrać jej lokalizację oraz zdecydować, czy projekt ma być powiązany widokowo z otoczeniem, czy raczej od niego odcięty.

Nagroda wynosi 2000 euro. Pierwsze wyniki konkursu zostaną ogłoszone 23 września. Wtedy na oficjalnej stronie SLANT GARDEN DESIGN AWARD zostanie opublikowana lista 30 uczestników, spośród których wybierany będzie zwycięzki projekt. Ostateczna decyzja jury (w składzie: Hugh Ryan, Anthony Paul i John Brookes) zapadnie 14 października 2011.

Aby poznać więcej szczegółów warto zajrzeć na oficjalną stronę konkursu: www.slant.eu

Źródło: www.slant.eu
Autor: MI
Zdjęcia: www.slant.eu
Data publikacji: 16.07.2011 14:46

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!