archirama.pl

Villa Onyx na Saskiej Kępie. Współczesna architektura jak modernizm?

Villa Onyx powstaje na Saskiej Kępie, przy ulicy Międzynarodowej. Bryła będzie wykończona naturalnym kamieniem. Apartamentowiec, który ma łączyć współczesną architekturę z inspiracją modernizmem wybuduje firma ICON Real Estate

Villa Onyx na Saskiej Kępie: przykład współczesnej architektury
Fot: materiały prasowe ICON Real Estate

Villa Onyx: architektura wnętrz z naturalnym kamieniem w roli głównej

W Villi Onyx znajdzie się 27 lokali o podwyższonym standardzie oraz jeden penthouse. Architektura wnętrz przyciąga uwagę, ponieważ korytarze i lobby willi zostaną wyłożone granitem, fornirem i onyksem. Willa będzie poza tym miała recepcję oraz całodobową ochronę. Miejsc do wypoczynku również nie zabraknie, ponieważ do dyspozycji mieszkańców będzie oddany duży, zielony skwer.
Budynek będzie miał imienne miejsca postojowe oraz komórki lokatorskie. Dla całego apartamentowca została przewidziana klimatyzacja. Natomiast ogrzewanie kanałowe i drewniane okna zapewnią ciepło nawet  w najbardziej mroźne dni.
Postanowiliśmy, że przestronne apartamenty w Villi Onyx będą miały wysokość trzech metrów oraz zostaną wyposażone w wysokie, drewniane okna, dzięki czemu będą bardzo ciekawe w aranżacji – podkreśla Emanuel Grykin, wiceprezes ICON Real Estate.


Saska Kępa: perła modernizmu
Saska Kępa to perła modernizmu, której niepowtarzalny charakter kształtowali najlepsi polscy architekci – mówi Emanuel Grykin. To wyjątkowe miejsce, w którym powstanie nowy apartamentowiec, znajduje się blisko centrum miasta, ale nie tylko. Niedaleko jest również rzeka Wisła i tereny zielone Parku Skaryszewskiego, co sprawia, że położenie budynku jest bardzo atrakcyjne. Teren dzielnicy przecina kilka ruchliwych ulic, takich jak ulica Francuska czy Saska. W pobliżu znajduje się wiele restauracji oraz kawiarni, które mogą stać się miejscem spotkań towarzyskich oraz imprez kulturalnych.
Jak podkreślają przedstawiciele firmy ICON Real Estate nowa inwestycja na Saskiej Kępie to połączenie tradycji i nowoczesności. Projekt Villi Onyx czerpie ze wzorców polskiego modernizmu, lecz jego twórcy chcą by stanowił przykład współczesnej architektury. Dlatego architektura wnętrz jest nowoczesna. Jak zapewniają pracownicy firmy ICON Real Estate budynek stworzony będzie ze szlachetnych materiałów najwyższej jakości.


Firma ICON Real Estate istnieje na rynku od 2008 roku. Realizuje głównie projekty w Warszawie, w dzielnicach takich jak Śródmieście czy Powiśle. Ostatnia ukończona inwestycją tej firmy jest luksusowy apartamentowiec Piano Hause na warszawskim Powiślu. Firma zajmuje się  także m.in. projektem rewitalizacji Kamienicy Ordynacka. Natomiast autorem projektu architektonicznego Villi Onyx jest pracownia Kikowski Architekci. W lutym 2014 roku apartamentowiec otrzymał pozwolenie na budowę.


Autor: materiały prasowe ICON Real Estate
Zdjęcia: materiały prasowe ICON Real Estate
Data publikacji: 21.07.2014 14:56

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!