archirama.pl

W Białymstoku przybędzie kolejna galeria handlowa

Białystok wzbogaci się o nową galerię handlową przy zbiegu ulic Kaczorowskiego i Bułgarskiej. Galeria budowana przez Market – Bud, będzie kolejnym centrum handlowym w Białymstoku obok Galerii Jagiellońskiej i Galerii Jurowieckiej.

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

 Jak pisze „Kurier Poranny inwestorem nowej galerii jest firma Market-Bud. Za projekt architektoniczny odpowiada białostocka grupa AB Architects. Według deklaracji budowa nowej inwestycji miałby ruszyć w okolicach jesieni. Trwają już prace projektowe nad nową galeria handlową.

>>Galeria Jagiellońska. Plany i wizualizacja Galerii Jagiellońskiej w Białymstoku

Według planów obiekt będzie liczył około 17 tys. metrów kwadratowych. Na trzech kondygnacjach galerii znajdą się liczne sklepy, restauracje i bary. Pod ziemią powstanie parking, który będzie mieścił blisko 470 aut. Jak podaje gazeta po zakończeniu prac projektowych, inwestor wystąpi o niezbędne pozwolenia na budowę. Inwestycja ma zostać ukończona pod koniec przyszłego roku. Obecnie w centrum Białego stoku spodziewane są dwie duże inwestycje: budowa Galerii Jagiellońskiej i budowa Galerii Jurowieckiej.

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 16.04.2012 11:11

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!