archirama.pl

W DRZEWACH – osobliwe apartamenty w koronach drzew. Niezwykły hotel w nałęczowskim wąwozie projektu Piotra Jakubowskiego

W DRZEWACH, to pierwszy w Polsce pensjonat umieszczony w koronach drzew. Apartamenty W DRZEWACH usytuowane kilka metrów nad ziemią przypomną dziecięce marzenia i zapewnią relaks. Aż chce się powiedzieć: cudze chwalicie, swego nie znacie... Projekt Piort Jakubowski.

W DRZEWACH – osobliwe apartamenty w koronach drzew. Niezwykły hotel w nałęczowskim wąwozie

Domki umieszczone są w koronach drzew, podparte palami wysokości 2,5-4,5m, w zależności od ukształtowania terenu.

Fot: Piotr Tuora

Do tej pory spędzanie czasu w nietypowym miejscu łączyło się z dalekimi wyjazdami i egzotycznymi podróżami. Znamy domki na palach na Malediwach, ascetyczne pokoje w greckich Meteorach czy lodowe apartamenty w Skandynawii. Możliwy jest też nocleg na dachu samochodu terenowego na afrykańskiej sawannie. Teraz takie niekonwencjonalne miejsce możemy znaleźć w Polsce. W DRZEWACH to trzy (na razie) domki na drzewach w nałęczowskich wąwozach. Domki umieszczone są w koronach drzew, podparte palami wysokości 2,5-4,5m, w zależności od ukształtowania terenu. W każdym apartamencie pensjonatu W DRZEWACH ściana wychodząca na wąwóz jest praktycznie przeszklona. Każdy domek wyposażony jest także w duży taras. Wszystko to pozwala na pełną integrację z naturą i daje możliwość podglądania życia leśnego.

 Komfort W DRZEWACH

Wyposażenie domków W DRZEWACH jest skromne by nie odrywać uwagi gości od tego co najważniejsze, czyli widoków za oknami. Materiały wykończeniowe są jednak wysokiej jakości, w łazience spod prysznica wyjdziemy na podgrzewaną podłogę, a w aneksie kuchennym znajdziemy czajnik, ekspres do kawy, lodówkę. Miejsce do jedzenia usytuowane jest tak by przy porannej kawie można było obserwować życie na otaczających domek drzewach. W każdym apartamencie jest też półka z książkami. Nie znajdziemy tu jednak zdobyczy cywilizacji takich jak telewizja czy wifi, ale dzięki temu można naprawdę odciąć się od życia codziennego i nacieszyć się panującą tu ciszą lub śpiewem ptaków.

Autor: Monika Czerwińska - Konarska
Zdjęcia: Piotr Tuora
Data publikacji: 25.10.2013 14:07

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!