archirama.pl

W Rudzie Śląskiej przybędzie nowe osiedle mieszkalne zaprojektowane przez MKKW

W Rudzie Śląskiej katowicki deweloper zbuduje na 7 ha nowe osiedle mieszkalne. Nowe osiedle powstało według projektu pracowni architektonicznej MKKW.

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Jak donosi „Gazeta Wyborcza Katowice” osiedle ma powstać na działce przy ulicy Chryzantem. Według założeń dewelopera ma to być ciche i kameralne osiedle przypominające osiedla z niemieckich pocztówek. Projektem inwestycji zajęło się biuro projektowe MKKW z Chorzowa.

Jak będzie wyglądać nowe osiedle w Rudzie Śląskiej? Gazeta ustaliła, że projekt zakłada wybudowanie czterech trzykondygnacyjnych budynków wielorodzinnych. Każdy będzie liczył około 10 mieszkań od 25 metrowych kawalerek po nieco większe mieszkania liczące około 65 metrów.

Jak pisze gazeta bryły budynków będą proste i nowoczesne. Mają mieć płaskie dachy, a część elewacji pokryje ciemne drewno. Pośrodku osiedla zaplanowano oświetloną alejkę spacerową. Budowa ma ruszyć w połowie tego roku.

Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 12.04.2012 12:51

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!