archirama.pl

W Warszawie powstanie najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej? Przygotowania do budowy trwają

Jeszcze nikt nie wie jak do końca będzie wyglądać warszawski drapacz chmur. Wiadomo, że ma osiągnąć wysokość 310 m i zaprojektuje go Norman Foster. 11 stycznia mamy poznać ostateczne wizualizacje nowego warszawskiego wieżowca.

Nowy drapacz chmur w centrum Warszawy - przeszło 300 metrów

Nowy wieżowiec zaprojektowany przez biuro architektoniczne Foster & Partners ma być wyższy od Pałacu Kultury i Nauki (PKiN) w Warszawie o prawie 80 m

Fot: HB Reavis - materiały prasowe

Lada dzień, bo już 11 stycznia 2017 uzyskamy oficjalne informacje na temat tego, jak będzie wyglądać i przede wszystkim, ile będzie mierzyć, być może najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej. Na chwilę obecną jest, jak widać, wiele niewiadomych. Za projekt wieżowca odpowiedzialna jest pracownia Normana Fostera. Projekt zakłada budowę 3 wieżowców. Poza 310 m drapaczem chmur, powstaną dwa niższe budynki projektu Hermanowicz Rewski Architekci.

Czy w Warszawie powstanie najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej?

Mimo założenia, że nowy budynek ma mieć wysokość 310 m (wraz z iglicą), to ostatecznej decyzji i projektu jeszcze nie znamy – taką wysokość przewidują warunki zabudowy, a deweloper HB Reavis zapowiada, że wybudują najwyższy wieżowiec, jak to będzie możliwe. Obecnie najwyższym wieżowcem Unii Europejskiej jest londyński The Shard – wysokość 309,6 m.

Plac budowy pod nowy wieżowiec jest już przygotowywany pod rozpoczęcie inwestycji. Drapacz chmur powstanie na działce wykupionej od PKP za 171 mln złotych, po przeciwnej stronie Al. Jana Pawła II, na wysokości Dworca Centralnego.

Zdjęcia: HB Reavis - materiały prasowe
Data publikacji: 9.01.2017 11:05

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!