archirama.pl

Chorwacja 2013. Rovinij 2013. Co zobaczyć, przewodnik

Co zobaczyć na Chorwacji? Zobacz przewodnik po Chorwacji, sprawdź ciekawe miejsca i zabytki Chorwacji. Chorwacja to nie tylko Dubrownik dowiedz się o innych miastach wartych odwiedzenia.

Malownicze Jeziora Plitvickie w Parku Narodowym!

Malownicze Jeziora Plitvickie w Parku Narodowym!

Fot: jpodroze.pl / Wikimedia Commons

Chorwacja: Park Narodowy Jeziora Plitwickie – lazurowa woda i piękny widok

Cały teren Parku Narodowego to rozmaicie połączone ze sobą jeziora. 16 jezior o lazurowej wodzie połączone są ze sobą aż 92 wodospadami. Cały obszar otoczony jest zielonymi, gęstymi lasami. Dzięki wybudowaniu drewnianych kładek, które rozpięte zostały nad sama taflą wody, każdy turysta ma możliwość z bliska może zobaczyć piękny lazur i przeźroczystość wody. To miejsce trzeba zobaczyć będąc na Chorwacji.

Malownicze miasteczko Rovinij

Chorwacja słynie także, że pięknych i malowniczych miasteczek. Jednym z nim jest między innymi chorwackie miasteczko Rovinij położone na zachodnim brzegu Istrii nazywane jest chorwackim Saint Tropez. Miejscowe budynki, tryskają kolorowami, dzięki czemu miasto napbiera malowniczego charakteru. Chorwaci są dumni ze specyficznego charakteru, jaki udało im się przez lata stworzyć w ich państwie. Kręte i wąskie uliczki zachęcają do odwiedzania sklepów z pamiątkami i poznawania historii Chorwacji.

>>WAKACJE 2013 w Egipcie! Dowiedz się co musisz tam zobaczyć!

Chorwacja niczym Rzym – gdzie zobaczyć pozostałości po klasycznym stylu?

W Chorwacji, możemy także poczuć się jak w Rzymie. Wszystko za sprawą ruin klasycznych, rzymskich budowli pochodzących z I wieku. Miasto Pula jest pełne takich niewiarygodnych zabytków. Wśród zachwucających zabytków miasta Pula, możemy podziwiać między innymi ruiny: teatru, amfiteatru, łuku triumfalnego Sergiusza, czy świątynie poświęconą cesarzowi Augustowi.

Najcieplejsze miejsce w Chorwacji

Miasto Split to najcieplejsze miasto w Chorwacji. Położone jest w samym środku Adriatyku i stanowi stolicę chorwackiej Dalmacji. Atrakcją miasta jest jego zabytkowe centrum, które zosyało wpisane na listę ochrony UNESCO. W mieście Split trzeba także zwiedzić Pałac Dioklecjana. Miasto słynie także z pięknych plaż.

Chowacja to także piękne plaże

Miejscowość Brela, część Riwiery Makarskiej to niepowtarzalne zacisze z pięknymi plażami. Niewielka miejscowość, ale niezwykle popularna wśród turystów zachwyca czystymi, żwirowymi plażami. Wdłuż wybrzeża ciągnie się wygodna promenada. W miasteczku możemy tez podziwiać nowoczesne i komfortowe hotele, pensjonaty. Znajdziemy tu także miejsca, gdzie możemy skosztować tradycyjnej kuchni, a lokalna Plaża Punta Rata bije rekordy popularności wśród turystów.

>>WAKACJE 2013: Jakie polskie zabytki musisz zobaczyć w najbliższe wakacje!

Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: jpodroze.pl / Wikimedia Commons
Data publikacji: 29.05.2013 16:30

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!