Architektura
ARCHITEKTURA
Wakacje 2013. Co zobaczyć w Bydgoszczy

Co zobaczyć w Bydgoszczy. Archirama proponuje wam przewodnik po architekturze Bydgoszczy!

 • Komentarze

Siedziba BRE Banku uznana została za najlepsza realizację w Polsce po 1990 roku

Siedziba BRE Banku uznana została za najlepsza realizację w Polsce po 1990 roku

Fot: Pit1233 / Wikimedia Commons
 • Opera Nova to dominujący budynek w Bydgoszczy
 • Opera Nova to obowiązkowy punkt wycieczki po Bydgoszczy
 • Siedziba BRE Banku uznana została za najlepsza realizację w Polsce po 1990 roku
 • Siedziba BRE Banku w Bydgoszczy
 • Most Fordoński w Bydgoszczy
 • Most Fordoński odbudowano w 1956 roku
 • Wieża ciśnień w Bydgoszczy ma wysokość 45 metrów
 • Wieża Ciśnień to obowiązkowy punkt wycieczki po Bydgoszczy
 • Spichlerz nad rzeką Brdą w Bydgoszczy
 • Spichlerz na Wyspie Młyńskiej
 • Przystań w Bydgoszczy, widok nocny
 • architektura-bryla-architekci-przystan-bydgoszcz-apa-rokiccy-marina-bydgoszcz/architektura-bryla-architekci-przystan-bydgoszcz-apa-rokiccy_25.jpg

Co zobaczyć w Bydgoszczy. Wakacje 2013 rozpoczęte! Proponujemy wam weekendowy spacer po Bydgoszczy! Bydgoszcz to miasto, które z każdym dniem zyskuje na popularności, więc zobacz co warto zobaczyć w Bydgoszczy.

Co zobaczyć w Bydgoszczy. Rozpoczęły się wakacje 2013. Bydgoszcz to przykład miasta, które powoli wkracza w styl architektury nowoczesnej. Powstają nowe realizacje, które sprawiają, że miasto jest coraz bardziej znane. Jednak krajobraz miasta to nadal zabytkowe kamienice i charakterystyczna architektura spichrzy nad rzeka Brdą. Archirama radzi co zobaczyć w Bydgoszczy.

Co zobaczyć w Bydgoszczy - Opera Nova

Co zobaczyć w Bydgoszczy. Budynek Opery Nova to ze względu na swoja wielkość i kształt, dominujący obiekt w mieściewięc nie można go ominąć podczas wycieczki po Bydgoszczy w wakacje 2013. Początki zamysłu budowy opery pojawiły się już w latach 60 XX wieku. Jednak budowa opóźniała się i dopiero 14 stycznia 2008 roku wydano pozwolenie na użytkowanie całego gmachu wraz z otoczeniem. Siedziba Opery Nova znajduje się w zakolu Brdy na granicy Starego Miasta i Śródmieścia Bydgoszczy.

>> Co zobaczyć w Lublinie i okolicach?

Co zobaczyć w Bydgoszczy - współczesna architektura w Bydgoszczy – siedziba BRE Banku

Co zobaczyć w Bydgoszczy. Podczas wycieczki w wakacje 2013 trzeba zobaczyć siedzibę BRE Banku w Bydgoszczy, która jest zaliczana do jednych z najbardziej udanych realizacji w Polsce po 1990 roku. Potocznie budynki nazywa się nowymi lub szklanymi spichrzami. Projekt budynku wybrano w drodze konkursu. Budowa rozpoczęła się w 1995 roku i trwała do 1998. Mimo wykorzystania nowoczesnych materiałów (szkło i klinkier) budynki swoim kształtem mają nawiązywać do pobliskich spichrzy.

Co zobaczyć w Bydgoszczy – Most Fordoński

Co zobaczyć w Bydgoszczy. Projekt nowego mostu powstał 1949 roku. Most stalowy ma długość 1005 m. Pierwsza konstrukcja mostu powstała 1893 roku. Jednak w 9145 roku most został zburzony. Odbudowano go dopiero w 1956 roku. Most do dzisiaj stanowi najwygodniejsza przeprawę przez Wisłę w Bydgoszczy. Bydgoszcz.

Co zobaczyć w Bydgoszczy - Wieża Ciśnień

Co zobaczyć w Bydgoszczy. Wieża Ciśnień w Bydgoszczy to zabytek który trzeba zobaczyć. Zabytek należy do kompleksu wodociągów w Bydgoszczy. Cztero kondygnacyjna wieża ma całkowitą wysokość 45 metrów. Budowę zabytku ukończono w 1900 roku. Wieża została zaprojektowana z elementami stylu neogotyckiego na planie koła. We wnętrzu warto zwrócić uwagę na zachowane ściany z drewniana boazerią i kolorowe witraże w oknach.

Co zobaczyć w Bydgoszczy - zabytki w Bydgoszczy – Spichrze w Bydgoszczy

Co zobaczyć w Bydgoszczy. Podczas pobytu w Bydgoszczy trzeba zobaczyć przynajmniej kilka zabytkowych spichrzy. Większość spichrzy zlokalizowana jest nad rzekami Brda i Młynówką. Każdy spichlerz różni się od siebie. Różnice można zauważyć w kolorze materiałach i rozwiązaniach konstrukcyjnych. Warto też dodać, że budowane były w różnych latach.

Co zobaczyć w Bydgoszczy - architektura nowoczesna w Bydgoszczy

Co zobaczyć w Bydgoszczy. Nowa przystań w Bydgoszczy to kolejny etap rewitalizacji wyspy Młyńskiej. Rewitalizacja wyspy rozpoczęła się w 2006 roku. Konkurs na budynek nowej przystani wygrało biuro z Warszawy – APA Rokiccy. Bryła obiektu to połączenie nieco nowoczesnego kształtu ze starymi materiałami (drewno).

przeczytaj rowniez
Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: Pit1233 / Wikimedia Commons, Marcin Jahr / Wikimedia Commons, Marcin Czechowicz, Sp2ukm / Wikimedia Commons
Data publikacji: 9.07.2013 13:30
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.