Architektura
ARCHITEKTURA
Okolice Warszawy – co zobaczyć

Wakacje 2013. Co zobaczyć w okolicach Warszawy? Archirama prezentuje kolejny przewodnik wakacyjny.

 • Komentarze

okolice Warszawy - twierdza Modlin

okolice Warszawy - twierdza Modlin

Fot: Wojsyl/wikimedia
 • Dom Urodzin Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli
 • Twierdza Modlin - co zobaczyć w okolicach Warszawy
 • okolice Warszawy - twierdza Modlin
 • Lotnisko w Modlinie
 • Port Lotniczy Warszawa - Modlin
 • Puszcza Kampinoska - wakacje 2013 w okolicach Warszawy
 • Puszcza Kampinoska - wakacje 2013 w okolicach Warszawy
 • Dom Bezpieczny
 • Dom Bezpieczny
 • Żyrardów to kolejne miejsce w okolicach Warszawy, które warto zobaczyć
 • Konstancin koło Warszawy
 • Tężnie w Konstancinie Jeziornej

Wakacje 2013 już w pełni, a Archirama proponuje wam kolejne miejsca warte zobaczenia. Tym razem przejdziemy się po okolicach Warszawy i polecimy co warto zobaczyć. A wy macie jakieś propozycje co zobaczyć w okolicach Warszawy?

Archirama proponuje wam kolejna wycieczkę na wakacje 2013, tym razem proponujemy co warto zobaczyć w okolicach Warszawy. Polecimy co zobaczyć między innymi w Żyrardowie, Modlinie, czy Żelazowej Woli. Czekamy również na wasze propozycje, co polecacie zobaczyć w okolicach Warszawy?

Żelazowa Wola na wakacje 2013

Podczas wakacji 2013 w Żelazowej Woli trzeba oczywiście zobaczyć Dom Urodzenia Fryderyka Chopina. Obecny dworek został wybudowany koło 1800 roku. Rodzina Chopinów zamieszkała je w 1806 roku. Odremontowany dom to parterowy budynek z typowym dla dworku polskiego gankiem. Od 1959 roku w domu kompozytora odbywają się koncerty artystów z całego świata.

Co zobaczyć w okolicach Warszawy – Twierdza Modlin

Twierdza Modlin to obiekt znajdujący się około 40 km od Warszawy i kolejna atrakcja z okolic Warszawy, która warto zobaczyć w wakacje 2013. Jest to jedna z największych i najlepiej zachowanych twierdz w Polsce. Na terenie fortecy znajduje się najdłuższy w Europie budynek - będący koszarami wojskowymi - liczący 2250 m. długości. Obecnie można zwiedzać niektóre elementy twierdzy, a od 2012 roku funkcjonuje szlak turystyczny Baśki Murmańskiej.

>> Zobacz również co warto zobaczyć w Warsazwie!

Lotnisko Warszawa – Modlin

To może nie atrakcja turystyczna, ale warty obejrzenia kawałek architektury. Mimo, że lotnisko od dłuższego czasu ma problemy techniczne, to od 3 lipca jest już otwarte, więc warto zobaczyć je i wyrobić własne zdanie na jego temat. Jeżeli nie posiadamy samochodu to na lotnisko Modlin możemy dojechać Szybką Koleją Miejską (S3) lub Kolejami Mazowieckimi. Z dworca PKP Modlin musimy przesiąść się w Shuttle Bus, który dowiezie nas pod drzwi terminalu. Z centrum Warszawy na Lotnisko Modlin można także dojechać odpowiednimi PKSami.

Okolice Warszawy – co zobaczyć

Puszcza Kampinoska to idealne miejsce na weekendowy odpoczynek od zgiełku Warszawy. Puszcza Kampinoska jest kompleksem leśnym rozłożonym na około 670 km2, ale tylko 270 km2 zajmują lasy. W Puszczy Kampinoskiej mamy do wyboru liczne szlaki piesze i rowerowe a także dydaktyczne.

Dom bezpieczny w okolicach Warszawy

Dom bezpieczny projektu pracowni KWK Promes to przykład nowoczesnej architektury, który warto zobaczyć, aby przekonać się, że popularny bunkier też może być atrakcyjny. „Złożony” dom przypomina twierdzę nie do zdobycia, jednak po odsłonięciu okien, ścian i przedsionka dom zyskuje na wyglądzie.

Co zobaczyć w okolicach Warszawy - Żyrardów

W Żyrardowie warto zobaczyć między innymi dworzec kolejowy. Przez Żyrardów przebiegają szlaki komunikacyjne kolejowe, które zapewniają mieszkańcom dojazd do stolicy w około 30 minut.

Konstancin – atrakcje w okolicach Warszawy

Konstancin uchodzi za niewielki kurort wypoczynkowy w okolicach Warszawy. Znajdują się tu między innymi parki, ośrodki sanatoryjne, czy popularne tężnie. Dodatkowo miasteczko emanuje spokojem. W Konstancinie panuje specyficzny mikroklimat przez co jest uzdrowiskiem dla osób cierpiących na choroby układu oddechowego. Centrum Konstancina to park w stylu angielskim, gdzie znajduje się tężnia, gdzie można wdychać mgiełkę solankową. Klimat Konstancina dodatkowo urozmaicają osłonięte zielenią wille z XIX i XX wieku.

przeczytaj rowniez
Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: Aleksander Rutkowski, Albertyanks Albert Jankowski / Wikimedia Commons, Zbigniew Strucki/wikimedia, materiały prasowe, Hiuppo / Wikipedia, Hubert Śmietanka / Wikimedia Commons, Jhh / Wikimedia Commons, Tomasz Kuran aka Meteor2017 / Wikimedia Commons, Wojsyl/wikimedia
Data publikacji: 10.07.2013 11:52
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.