archirama.pl

Wakacje 2013. Co zobaczyć w okolicach Warszawy? Archirama prezentuje kolejny przewodnik wakacyjny.

Wakacje 2013 już w pełni, a Archirama proponuje wam kolejne miejsca warte zobaczenia. Tym razem przejdziemy się po okolicach Warszawy i polecimy co warto zobaczyć. A wy macie jakieś propozycje co zobaczyć w okolicach Warszawy?

okolice Warszawy - twierdza Modlin

okolice Warszawy - twierdza Modlin

Fot: Wojsyl/wikimedia

Archirama proponuje wam kolejna wycieczkę na wakacje 2013, tym razem proponujemy co warto zobaczyć w okolicach Warszawy. Polecimy co zobaczyć między innymi w Żyrardowie, Modlinie, czy Żelazowej Woli. Czekamy również na wasze propozycje, co polecacie zobaczyć w okolicach Warszawy?

Żelazowa Wola na wakacje 2013

Podczas wakacji 2013 w Żelazowej Woli trzeba oczywiście zobaczyć Dom Urodzenia Fryderyka Chopina. Obecny dworek został wybudowany koło 1800 roku. Rodzina Chopinów zamieszkała je w 1806 roku. Odremontowany dom to parterowy budynek z typowym dla dworku polskiego gankiem. Od 1959 roku w domu kompozytora odbywają się koncerty artystów z całego świata.

Co zobaczyć w okolicach Warszawy – Twierdza Modlin

Twierdza Modlin to obiekt znajdujący się około 40 km od Warszawy i kolejna atrakcja z okolic Warszawy, która warto zobaczyć w wakacje 2013. Jest to jedna z największych i najlepiej zachowanych twierdz w Polsce. Na terenie fortecy znajduje się najdłuższy w Europie budynek - będący koszarami wojskowymi - liczący 2250 m. długości. Obecnie można zwiedzać niektóre elementy twierdzy, a od 2012 roku funkcjonuje szlak turystyczny Baśki Murmańskiej.

>> Zobacz również co warto zobaczyć w Warsazwie!

Lotnisko Warszawa – Modlin

To może nie atrakcja turystyczna, ale warty obejrzenia kawałek architektury. Mimo, że lotnisko od dłuższego czasu ma problemy techniczne, to od 3 lipca jest już otwarte, więc warto zobaczyć je i wyrobić własne zdanie na jego temat. Jeżeli nie posiadamy samochodu to na lotnisko Modlin możemy dojechać Szybką Koleją Miejską (S3) lub Kolejami Mazowieckimi. Z dworca PKP Modlin musimy przesiąść się w Shuttle Bus, który dowiezie nas pod drzwi terminalu. Z centrum Warszawy na Lotnisko Modlin można także dojechać odpowiednimi PKSami.

Okolice Warszawy – co zobaczyć

Puszcza Kampinoska to idealne miejsce na weekendowy odpoczynek od zgiełku Warszawy. Puszcza Kampinoska jest kompleksem leśnym rozłożonym na około 670 km2, ale tylko 270 km2 zajmują lasy. W Puszczy Kampinoskiej mamy do wyboru liczne szlaki piesze i rowerowe a także dydaktyczne.

Dom bezpieczny w okolicach Warszawy

Dom bezpieczny projektu pracowni KWK Promes to przykład nowoczesnej architektury, który warto zobaczyć, aby przekonać się, że popularny bunkier też może być atrakcyjny. „Złożony” dom przypomina twierdzę nie do zdobycia, jednak po odsłonięciu okien, ścian i przedsionka dom zyskuje na wyglądzie.

Co zobaczyć w okolicach Warszawy - Żyrardów

W Żyrardowie warto zobaczyć między innymi dworzec kolejowy. Przez Żyrardów przebiegają szlaki komunikacyjne kolejowe, które zapewniają mieszkańcom dojazd do stolicy w około 30 minut.

Konstancin – atrakcje w okolicach Warszawy

Konstancin uchodzi za niewielki kurort wypoczynkowy w okolicach Warszawy. Znajdują się tu między innymi parki, ośrodki sanatoryjne, czy popularne tężnie. Dodatkowo miasteczko emanuje spokojem. W Konstancinie panuje specyficzny mikroklimat przez co jest uzdrowiskiem dla osób cierpiących na choroby układu oddechowego. Centrum Konstancina to park w stylu angielskim, gdzie znajduje się tężnia, gdzie można wdychać mgiełkę solankową. Klimat Konstancina dodatkowo urozmaicają osłonięte zielenią wille z XIX i XX wieku.

Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: Aleksander Rutkowski, Albertyanks Albert Jankowski / Wikimedia Commons, Zbigniew Strucki/wikimedia, materiały prasowe, Hiuppo / Wikipedia, Hubert Śmietanka / Wikimedia Commons, Jhh / Wikimedia Commons, Tomasz Kuran aka Meteor2017 / Wikimedia Commons, Wojsyl/wikimedia
Data publikacji: 10.07.2013 11:52

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!