archirama.pl

Wakacyjny odpoczynek na działce: jak urządzić domek letniskowy

Środek wakacji, upał, nagrzana słońcem przestrzeń miejska.... i myśl, by odpocząć daleko od miasta, na łonie natury. Najbliżej jest do tego tym, którzy kupili sobie działkę lub mają taki zamiar. Dajemy cztery wskazówki, jak wybudować i urządzić domek letniskowy. ZDJĘCIA

Urlop na działce: przykład domku letniskowego

Urlop na działce: przykład domku letniskowego

Fot: dommistrza.pl materiały prasowe

Krok pierwszy: projekt domku odpowiadający Twoim oczekiwaniom

Chciałbyś zbudować domek letniskowy na swojej działce? Wspaniale! Teraz czas na krok pierwszy, czyli wybór odpowiedniego projektu. Warto przemyśleć tę sprawę tak aby wybudować domek, który będzie od razu spełniał wszystkie Twoje oczekiwania. Strony producentów domków drewnianych są pełne ciekawych propozycji.   “Projekt domu powinien idealnie odpowiadać potrzebom klienta. Jeśli tak nie jest, to należy wprowadzić modyfikacje” - mówi Sławomir Stachowicz z firmy dommistrza.pl. Jeśli jednak chcemy przebudować już gotowy domek to również nie ma z tym problemów  - “Nie ma żadnego problemu z dobudowaniem tarasu, przemieszczeniem ścian, wydzieleniem nowych pomieszczeń, dodaniem okien i tak dalej…”- dodaje Stanisław Stachowicz. Jeśli jednak od samego początku wiesz o jakim domku marzysz możesz pokusić się nawet o zaprojektowanie go samodzielnie i zamówienie gotowego produktu na stronie producenta!

Krok drugi: domek to miejsce do wypoczynku – zadbaj o nie

Jeśli chcesz wybudować domek na działce to z pewnością szukasz miejsca do wypoczynku. Twój domek to właśnie takie miejsce, musisz o nie zadbać i właściwie zaplanować jego przeznaczenie. Gdy lubisz ogrodnictwo właściwym będzie wydzielenie specjalnego pomieszczenia na ogrodnicze sprzęty. Jeśli natomiast szukasz miejsca do zabawy w gronie przyjaciół dobrym rozwiązaniem będzie wybudowanie większego salonu i tarasu – pomieszczeń idealnych do wieczornych rozmów przy winie.  Jeśli lubisz gotować dobrze będzie stworzyć większą kuchnię do kulinarnych eksperymentów. “Niektórzy klienci decydują się na rozwiązania, na które w mieście nie mogą sobie pozwolić, na przykład na mini-saunę, czy jacuzzi pod gołym niebem” - zauważa Sławomir Stachowicz z firmy dommistrza.pl

Krok trzeci: właściwa aranżacja wnętrz w domku

Przy urządzaniu swojego domku letniskowego musisz wziąć pod uwagę kilka wskazówek, które uczynią przestrzeń dobrym miejscem do wypoczynku. Częstą praktyką jest zawożenie do domku mebli, które są nam niepotrzebne w mieście. W ten sposób bardzo często zagraca się przestrzeń. Warto urządzić domek tak, aby nie była ona zagracona oraz zadbać o dobre oświetlenie – w ten sposób możemy uzyskać przestronne i komfortowe wnętrze.

Krok czwarty: rozjaśnij wnętrze bielą i beżami

Pamiętaj o tym, ze domek zbudowany jest z drewna – warto pomyśleć nad taką aranżacją wnętrz, która będzie pasowała do jego charakteru. Jeśli wśród mebli, które przeznaczyłeś do domku jest na przykład brązowa sofa i ciemny stół, pomyśl nad dodatkami, które rozjaśnią wnętrze. Mogą to być na przykład białe szafki albo lampy z wiklinowymi abażurami. Możliwości jest wiele, ważne abyś pamiętał o tym by trzymać się kolorów pasujących do drewnianego wnętrza – bieli i beżów. Jeśli zdecydujesz się na inny jasny kolor, na przykład morelowy,  wykorzystaj go w kilku miejscach. W ten sposób nie tylko rozjaśnisz wnętrze, lecz także nadasz mu świeży wygląd i charakter.

Agnieszka Ochenkowska

Autor: dommistrza.pl materiały prasowe
Zdjęcia: dommistrza.pl materiały prasowe
Data publikacji: 28.07.2014 13:31

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!