archirama.pl

Warsaw Spire: ukończono budowę pierwszej części najwyższego biurowca w Polsce

Wieżowce Warszawy: ukończono konstrukcję budynku B – pierwszego z trzech biurowców, które w przyszłości stworzą kompleks Warsaw Spire.

Warsaw Spire: ukończono budowę pierwszej części najwyższego biurowca w Polsce

Warsaw Spire projektu belgijskiej pracowni M. & J-M. Jaspers – J.Eyers&Partners we współpracy z Polsko-Belgijską Pracownią Architektoniczną Projekt.

Fot: materiały prasowe

Wieżowce Warszawy. Budynek B to pierwszy z trzech biurowców Warsaw Spire, które wyrosną wkrótce na warszawskiej Woli. Ma już nawet dzierżawcę – europejską agencję Frontex. Obecnie trwają w nim prace elektryczne i murarskie, a w grudniu ukończona zostanie szklana fasada. Będzie na co popatrzeć – budynek ma 55 m wysokości i 15 pięter, na których znajdzie się ok. 20 000 mkw. powierzchni biurowej. A to dopiero początek.

Kolejne wieże Warsaw Spire już za rok

W latach 2014-2015 dołączą do niego kolejne dwa biurowce: bliźniaczy budynek C oraz imponujący, 49-piętrowy wieżowiec o wysokości 180 m (z iglicami – 220 m). Cały kompleks zaoferuje ok. 100 000 m kw. powierzchni biurowej. Będzie on najwyższym tego typu obiektem w Polsce i jednym z najwyższych w Europie.

Ekologiczny wieżowiec Warszawy

To jeszcze nie wszystko. Warsaw Spire powstaje zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa. Będzie ekologiczny i nowoczesny, m.in. dzięki energooszczędnym windom double deck. Inwestor zadba też o odpowiednią aranżację przestrzeni publicznej. Między budynkami Warsaw Spire powstanie rozległy plac pełen zieleni i fontann, a pod nimi – równie wielki parking podziemny na 1300 samochodów.

>>Przeczytaj więcej o Warsaw Spire!

Deweloperem i generalnym wykonawcą Warsaw Spire jest Ghelamco Poland. Projekt kompleksu biurowego stworzyła belgijska pracownia M. & J-M. Jaspers – J.Eyers&Partners we współpracy z Polsko-Belgijską Pracownią Architektoniczną Projekt.

Autor: Alicja Szymańska
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 30.09.2013 12:42

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!