PRZYSTANEK BEZPODPOROWY, Lewitująca tafla szkła - opis autorski
Jakie będą jeszcze nowe materiały? Czy szkło konstrukcyjne to ostatnia odpowiedź na architektoniczny mit lewitującego budynku? Być może w archiwum NASA leży zakurzony patent na materiały budowlane lewitujące w polu elektrycznym o niskim natężeniu. Dwie tafle unoszącego się szkła tworzyłyby dach i ścianę z rozkładem jazdy tego absolutnie wandaloodpornego przystanku. Poszukiwacze fruwającego metalu z „Lalki” Prusa, czyli Wokulski z Ochockim byliby tym przystankiem z pewnością zachwyceni.
Paweł „Pawka” Kłudkiewicz
Jest z wykształcenia architektem, absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Pracuje jako rysownik i ilustrator. Jego debiut to komiks opublikowany w Antologii Piłkarskiej (Kultura Gniewu – 2005). Mieszka i pracuje w Warszawie.
Jak sam mówi, rzadko korzysta ze swoich architektonicznych umiejętności, skupia się bowiem głównie na rysowaniu i komiksach. Ale obie miłości udało mu się połączyć w cyklu krótkich komiksów – „Warszawa 2.0”. Cały sens tego rysunkowego min-serialu kryje się w nazwie – 2.0 to powszechnie stosowany skrót oznaczający nową wersję programu komputerowego. Kłudkiewicz zupgrade’ował – „ulepszył” istniejące, charakterystyczne obiekty Warszawy, nierzadko nadając im zupełnie nowy sens. Poprzez krótkie, komiksowe rysunki zrealizował swoje odjechane architektoniczne wizje.

-
Paryskie metro jest częścią niezwykłego podziemnego świata. Dawne kamieniołomy zamienione w katakumby, poniemieckie bunkry z czasów drugiej wojny światowej, tajemniczy skarbiec francuskich rezerw złota, a także opuszczone stacje kolei podziemnej rozbudzają wyobraźnię mieszkańców i turystów. Wśród tych niezwykłych miejsc jest też stacja Arts et Métiers więcej
- Szkło
- Szkło ciągnione w cylindrach
- Szkło formowane w tafle
