MIŚ BUSSINES OFFICE PARK, mroczna architektura korporacyjna
Jak pokazała cała fikuśność i wesołkowatość architektonicznego postmodernizmu, połączenie żartu i architektury nie udaje się prawie nigdy. Ale z drugiej strony skąd możemy wiedzieć, jakie cele przyświecały budowniczym z zamierzchłych lat. Kto to może wiedzieć – może Sfinks był zbudowany w celach ironicznych, może jest kpiną z któregoś z faraonów? Może mijający go na wielbłądach Egipcjanie, pękali ze śmiechu i klepali się po nodze na jego widok.. Może Stonehenge to tylko żart, który zrobił sąsiad sąsiadowi albo wynik głupiego zakładu?
Paweł „Pawka” Kłudkiewicz
Jest z wykształcenia architektem, absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Pracuje jako rysownik i ilustrator. Jego debiut to komiks opublikowany w Antologii Piłkarskiej (Kultura Gniewu – 2005). Mieszka i pracuje w Warszawie.
Jak sam mówi, rzadko korzysta ze swoich architektonicznych umiejętności, skupia się bowiem głównie na rysowaniu i komiksach. Ale obie miłości udało mu się połączyć w cyklu krótkich komiksów – „Warszawa 2.0”. Cały sens tego rysunkowego min-serialu kryje się w nazwie – 2.0 to powszechnie stosowany skrót oznaczający nową wersję programu komputerowego. Kłudkiewicz zupgrade’ował – „ulepszył” istniejące, charakterystyczne obiekty Warszawy, nierzadko nadając im zupełnie nowy sens. Poprzez krótkie, komiksowe rysunki zrealizował swoje odjechane architektoniczne wizje.

-
Najwyższy wieżowiec w Europie ma powstać w centrum Warszawy. Firma HB Reavis dostała pozwolenie na budowę drapacza chmur o wysokości przekraczającej 300 metrów więcej
-
Wieżowce pobudzają wyobraźnię, a niektóre z nich bywają bohaterami opowiadań i powieści. Wieżowiec Sky Tower we Wrocławiu dołączył do tego grona dzięki powieści Marka Dryjera. Niestety więcej
-
Kamil Baj opowiada o swoich ulach i pasiekach miejskich. Rozmawiamy na dachu wieżowca Eurocentrum w Warszawie więcej
-
Budowa zaprojektowanego przez JSK Architekci wieżowca ma się zacząć jeszcze w 2016 roku. Jest już pozwolenie więcej
