Architektura
ARCHITEKTURA

Warszawa 2.0 - MIŚ BUSSINES OFFICE PARK, mroczna architektura korporacyjna

  • Komentarze

Warszawa 2.0 - MIŚ BUSSINES OFFICE PARK, mroczna architektura korporacyjna

MIŚ BUSSINES OFFICE PARK, mroczna architektura korporacyjna. Z cyklu Warszawa 2.0

Fot: Paweł Kłudkiewicz

Marzy Wam się udoskonalona Warszawa, lepsza od oryginału? Na przykład z biurowcem w formie misia? Takie rzeczy tylko w cyklu komiksowym Pawła „Pawki” Kłudkiewicza „Warszawa 2.0”. Jedynie w Archiramie zobaczysz kolejne odsłony cyklu, który ma szansę obrócić do góry nogami stolicę Polski

MIŚ BUSSINES OFFICE PARK, mroczna architektura korporacyjna

Jak pokazała cała fikuśność i wesołkowatość architektonicznego postmodernizmu, połączenie żartu i architektury nie udaje się prawie nigdy. Ale z drugiej strony skąd możemy wiedzieć, jakie cele przyświecały budowniczym z zamierzchłych lat. Kto to może wiedzieć – może Sfinks był zbudowany w celach ironicznych, może jest kpiną z któregoś z faraonów? Może mijający go na wielbłądach Egipcjanie, pękali ze śmiechu i klepali się po nodze na jego widok.. Może Stonehenge to tylko żart, który zrobił sąsiad sąsiadowi albo wynik głupiego zakładu?

Paweł „Pawka” Kłudkiewicz

Jest z wykształcenia architektem, absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Pracuje jako rysownik i ilustrator. Jego debiut to komiks opublikowany w Antologii Piłkarskiej (Kultura Gniewu – 2005). Mieszka i pracuje w Warszawie.

Jak sam mówi, rzadko korzysta ze swoich architektonicznych umiejętności, skupia się bowiem głównie na rysowaniu i komiksach. Ale obie miłości udało mu się połączyć w cyklu krótkich komiksów – „Warszawa 2.0”. Cały sens tego rysunkowego min-serialu kryje się w nazwie – 2.0 to powszechnie stosowany skrót oznaczający nową wersję programu komputerowego. Kłudkiewicz zupgrade’ował – „ulepszył” istniejące, charakterystyczne obiekty Warszawy, nierzadko nadając im zupełnie nowy sens. Poprzez krótkie, komiksowe rysunki zrealizował swoje odjechane architektoniczne wizje.

przeczytaj rowniez
Źródło: www.pawka.pl
Zdjęcia: Paweł Kłudkiewicz
Data publikacji: 27.06.2011 15:14
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.