archirama.pl

Warszawa 2.0 - ROTUNDA BIS, budynek w kształcie drogowskazu

Marzy Wam się udoskonalona Warszawa, lepsza od oryginału? Na przykład budynek Rotunda Bis w formie drogowskazu? Takie rzeczy tylko w cyklu komiksowym Pawła „Pawki” Kłudkiewicza „Warszawa 2.0”. Jedynie w Archiramie zobaczysz kolejne odsłony cyklu, który ma szansę obrócić do góry nogami stolicę Polski

Warszawa 2.0 - ROTUNDA BIS, budynek w kształcie drogowskazu

ROTUNDA BIS, budynek w kształcie drogowskazu. Z cyklu Warszawa 2.0

Fot: Paweł Kłudkiewicz

ROTUNDA BIS, budynek w kształcie drogowskazu

Nikt nie wie dokładnie dlaczego, ale każdy warszawiak wskaże tak zwane okolice Rotundy, jako miejsce absolutnie najbardziej centralne w mieście. Można by złośliwie znaleźć w mieście jeszcze parę równie fatalnych, zaśmieconych i brzydkich miejsc mogących z równym powodzeniem grać rolę centrum. Ale to właśnie tu, wokół wielkiego koła ronda, i wokół mniejszego kółka Rotundy Pekao. Jest tu też mały warszawski drogowskaz – ale nie jest to chyba obiekt na miarę naszych dzisiejszych aspiracji i możliwości. Może więc drogowskazem mógłby być cały budynek, bezkolizyjnie wpisany w centrum asfaltowego ronda.

Paweł „Pawka” Kłudkiewicz

Jest z wykształcenia architektem, absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Pracuje jako rysownik i ilustrator. Jego debiut to komiks opublikowany w Antologii Piłkarskiej (Kultura Gniewu – 2005). Mieszka i pracuje w Warszawie.

Jak sam mówi, rzadko korzysta ze swoich architektonicznych umiejętności, skupia się bowiem głównie na rysowaniu i komiksach. Ale obie miłości udało mu się połączyć w cyklu krótkich komiksów – „Warszawa 2.0”. Cały sens tego rysunkowego min-serialu kryje się w nazwie – 2.0 to powszechnie stosowany skrót oznaczający nową wersję programu komputerowego. Kłudkiewicz zupgrade’ował – „ulepszył” istniejące, charakterystyczne obiekty Warszawy, nierzadko nadając im zupełnie nowy sens. Poprzez krótkie, komiksowe rysunki zrealizował swoje odjechane architektoniczne wizje.

Źródło: www.pawka.pl
Zdjęcia: Paweł Kłudkiewicz
Data publikacji: 27.06.2011 15:23

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!