archirama.pl

WARSZAWA WSCHODNIA. Nowy Dworzec Wschodni perła PKP

Dworzec Warszawa Wschodnia po remoncie to nowa wizytówka PKP. Dworzec Wschodni na Euro 2012 w niczym nie przypomina dawnej zapuszczonej stacji PKP. Zobacz nową Warszawę Wschodnią

WARSZAWA WSCHODNIA. Nowy Dworzec Wschodni perła PKP 1

Współczesna Warszawa Wschodnia zachowała elementy architektur modernizmu. Nadal widoczna jest zewnętrzna konstrukcja dachu. Wnętrze zmieniło się nie do poznania. Nowoczesny system obsługi pasażerów i komfort czekania jest nieporównywalny z rozwiązaniami z czasów modernizmu

Fot: PKP

Do niedawna Wschodni straszył brudnymi ścianami i kloszardami smętnie wałęsającymi się po dworcowych korytarzach. Nowa Warszawa Wschodnia to elegancki dworzec i przykład dobrej architektury. Wyremontowany Dworzec Warszawa Wschodnia został przeszklony. Jest jasny i nowoczesny.

>>Polskie dworce na Euro. Wypadają równie dobrze jak lotniska?

Wieczorami można podziwiać świetlną iluminację, która rozświetla budynek i przyległy plac. Obiekt został gruntowanie odnowiony i wyposażony w elementy niezbędne dla zapewnienia obsługi podróżnych. Nie tylko pasażerowie z pewnością docenią estetyke i funkcjonalność nowej hali dworca. Hala główna Dworca Wschodniego zyskała zupełnie nową aranżację wnętrza. Powstały punkty obsługi klienta z kasami, poczekalnią, pełną informacją o rozkładzie jazdy, przechowalnią bagażu i toaletami.

Na antresoli zlokalizowano specjalną strefę VIP dla podróżnych pierwszej klasy. Obiekt dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych i mających trudności z poruszaniem się. Dla zwiększenia bezpieczeństwa pasażerów zainstalowano nowoczesny monitoring. W budynku znajduje się 6 wind. Dziś Warszawa Wschodnia może śmiało uchodzić za wizytówkę PKP.

>>Dworzec Wrocław Główny na Euro 2012 cieszy oko

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: PKP
Data publikacji: 31.05.2012 11:15

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!