Architektura
ARCHITEKTURA
Strefa kibica w Warszawie na Euro 2012

Warszawska strefa kibica. Może się podobać?

  • Komentarze

Poznańska Strefa Kibica na EURO 2012

Poznańska Strefa Kibica na EURO 2012

Fot: Materiały prasowe Spółki EURO Poznań 2012

Warszawska strefa kibica z jej małą architekturą, stanie w cieniu wielkiego Pałacu Kultury. Gazeta Wyborcza Warszawa zastanawia się, co cieszy, a co jest brzydkie w stołecznej strefie kibica przygotowywanej z myślą o Euro 2012.

Gazeta pisze, że warszawska strefa kibica na Euro 2012 jest wielka, delikatna i ażurowa, bo poskręcana z metalowych rurek.

A pawilony sponsorów przypominają domki dla lalek, takie są malutkie przy Pałacu Kultury. Warszawska strefa zajmie 12 hektarów. Dla porównania średnia powierzchnia gospodarstwa na Mazowszu to 8,5 ha. Całość ogrodzą metalowe płoty "ciężkie i lekkie", o długości blisko 6 km i wysokości 2,5 m. Strefa kibica ma pomieścić nawet 100 tys. osób. Jak pisze gazeta strefa to będzie prawdziwy festiwal marek i sponsorów. Będą różne punkty zabaw i gier.

>>Strefy Kibica na Euro 2012: polskie miasta zmieniają się na Euro 2012 

Strefa kibica stanie się na okres Euro największym ogródkiem piwnym w Polsce. Strefa gastronomiczna, restauracje i bary piwne zajmą w sumie 7 tys. m kw. Miejsce dawnych hal kupieckich zajmie ogromny McDonald’s. Co więc zachwyca, a co szpeci? Z raportu gazety na temat przygotowań w warszawskiej strefie kibica można wywnioskować, że mało znajdziemy tu finezyjnej małej architektury i designu. Strefa ma być przede wszystkim funkcjonalna. Zapewnić kibicom maksimum rozrywki i zaspokoić ich wszystkie potrzeby podczas meczów Euro 2012.

przeczytaj rowniez
Autor: Tomasz Wojciechowski, GW
Zdjęcia: Materiały prasowe Spółki EURO Poznań 2012
Data publikacji: 24.05.2012 16:40
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.