Architektura
ARCHITEKTURA
Wieżowce Warszawa Cosmopolitan

Warszawski wieżowiec Cosmopolitan zdobywa kolejne piętra

  • Komentarze

Wieżowiec Cosmopolitan

Warszawski wieżowiec Cosmopolitan będzie dawał swoim mieszkańcom unikalną perspektywę

Fot: materiały prasowe

Mieszkalny wieżowiec Cosmopolitan to jeden z najbardziej pożądanych adresów w Warszawie. Stołeczny Cosmopolitan na razie sięga 12 piętra. Ciekawe jak wysoko sięgają ceny metra kwadratowego w wieżowcu?

Póki co mieszkań w wieżowcu Cosmopolitan nie da się jeszcze kupić. Jak donosi „Gazeta Wyborcza” na razie otwarto punkt sprzedaży. Wieżowiec wciąż jest w budowie, ale można zobaczyć dwumetrową makietę, która w pełni oddaje sylwetkę i charakter przyszłego budynku. Makieta robi spore wrażenie.

>>Katowice idą na rekord. Chcą postawić wieżowiec równy Pałacowi Kultury

 A w Realu na razie wieżowiec Cosmopolitana liczy 12 pięter. Ostatecznie ma być ich 44. Szklana wieża będzie liczyła sobie166 metrówwysokości i dołączy do panteonu warszawskich wysokościowców. Budynek powstaje w śródmieściu, przy placu Grzybowskim  nieopodal wieżowca hotelu Inter Continental i wieżowca przy rondzie ONZ. I póki co goni Złotą 44.

W zamierzeniu autorów projektu, Cosmopolitan jest wieżowcem mieszkalnym. Śródmiejskie wieżowce w większości oferują przestrzeń biurową i hotelową. Na szczególną uwagę zasługują penthous’y mieszczące się na ostatnich dwóch piętrach. Jest ich tylko cztery. Klienci, których będzie stać na ich zakup, będą mogli podziwiać panoramę Warszawy ze wszystkich stron. Penthous’y to wisienka na wieżowcowym torcie Cosmopolitana.  

>>Wiecie, że na scianach wieżowca można uprawiać warzywa?

Nad kształtem szklanej wieży Cosmopolitan pracował znany architekt Helmut Jahn. To on nadał bryle smukły kształt. Jego dziełem są 252 mieszkania, które będą mieściły się w wieżowcu. Architekt zadbał o ich wyjątkową przestrzeń. We wnętrzach na pewno nie zabraknie światła i przestrzeni. Wszystko dzięki ogromnym szybom i stropom na wysokości3 metrów.

Inwestor nie ujawnia cen, ale według plotek najtańsze mieszkania mają kosztować nie mniej niż 20 tys. za metr. A te z lepszymi widokami? Zapewne ich ceny będą wyższe. Szklana wieża stanie na bazie czterech kondygnacji, które będą powierzchnią biurową i restauracyjną.Wieżowiec Cosmopolitan ma zostać oddany do użytku w 2013 roku.       

>>Połączenie ruiny z wieżowcem? Fabryka Norblina może być udanym przykładem

 

przeczytaj rowniez
Autor: tow
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 22.01.2012 14:22
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.