archirama.pl

Warszawski wieżowiec Cosmopolitan zdobywa kolejne piętra

Mieszkalny wieżowiec Cosmopolitan to jeden z najbardziej pożądanych adresów w Warszawie. Stołeczny Cosmopolitan na razie sięga 12 piętra. Ciekawe jak wysoko sięgają ceny metra kwadratowego w wieżowcu?

Wieżowiec Cosmopolitan

Warszawski wieżowiec Cosmopolitan będzie dawał swoim mieszkańcom unikalną perspektywę

Fot: materiały prasowe

Póki co mieszkań w wieżowcu Cosmopolitan nie da się jeszcze kupić. Jak donosi „Gazeta Wyborcza” na razie otwarto punkt sprzedaży. Wieżowiec wciąż jest w budowie, ale można zobaczyć dwumetrową makietę, która w pełni oddaje sylwetkę i charakter przyszłego budynku. Makieta robi spore wrażenie.

>>Katowice idą na rekord. Chcą postawić wieżowiec równy Pałacowi Kultury

 A w Realu na razie wieżowiec Cosmopolitana liczy 12 pięter. Ostatecznie ma być ich 44. Szklana wieża będzie liczyła sobie166 metrówwysokości i dołączy do panteonu warszawskich wysokościowców. Budynek powstaje w śródmieściu, przy placu Grzybowskim  nieopodal wieżowca hotelu Inter Continental i wieżowca przy rondzie ONZ. I póki co goni Złotą 44.

W zamierzeniu autorów projektu, Cosmopolitan jest wieżowcem mieszkalnym. Śródmiejskie wieżowce w większości oferują przestrzeń biurową i hotelową. Na szczególną uwagę zasługują penthous’y mieszczące się na ostatnich dwóch piętrach. Jest ich tylko cztery. Klienci, których będzie stać na ich zakup, będą mogli podziwiać panoramę Warszawy ze wszystkich stron. Penthous’y to wisienka na wieżowcowym torcie Cosmopolitana.  

>>Wiecie, że na scianach wieżowca można uprawiać warzywa?

Nad kształtem szklanej wieży Cosmopolitan pracował znany architekt Helmut Jahn. To on nadał bryle smukły kształt. Jego dziełem są 252 mieszkania, które będą mieściły się w wieżowcu. Architekt zadbał o ich wyjątkową przestrzeń. We wnętrzach na pewno nie zabraknie światła i przestrzeni. Wszystko dzięki ogromnym szybom i stropom na wysokości3 metrów.

Inwestor nie ujawnia cen, ale według plotek najtańsze mieszkania mają kosztować nie mniej niż 20 tys. za metr. A te z lepszymi widokami? Zapewne ich ceny będą wyższe. Szklana wieża stanie na bazie czterech kondygnacji, które będą powierzchnią biurową i restauracyjną.Wieżowiec Cosmopolitan ma zostać oddany do użytku w 2013 roku.       

>>Połączenie ruiny z wieżowcem? Fabryka Norblina może być udanym przykładem

 

Autor: tow
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 22.01.2012 14:22

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!