Architektura
ARCHITEKTURA
Wieżowce Warszawy

Warszawskie wieżowce. 155-metrowy wieżowiec stanie w miejscu hotelu Mercure

  • Komentarze

Rozbiórka hotelu Mercure

Ponad 150 metrowy wieżowiec stanie w miejscu hotelu Mercure. Deweloper właśnie kończy wyburzanie dawnego hotelu. Do końca roku zostanie tu jedynie pusty plac.

Fot: Maciej Czerski
  • Rozbiórka hotelu Mercure
  • Rozbiórka hotelu Mercure

Ponad 150 metrowy wieżowiec stanie w miejscu hotelu Mercure. Deweloper właśnie kończy wyburzanie dawnego hotelu. Do końca roku zostanie tu jedynie pusty plac.

Dawny hotel Mercure położony u zbiegu Grzybowskiej i Jana Pawła II już niemal całkowicie znikł z powierzchni ziemi. Od wakacji był pieczołowicie rozbierany przy pomocy specjalnych maszyn. Budynku nie można było wyburzyć, gdyż nadzór budowlany obawiały się, że mogłoby to zaszkodzić sąsiadującym budynkom. W jego miejscu w przyszłości stanie kolejny warszawski wieżowiec.

Kolejny warszawski wieżowiec

Co znajdzie się w miejscu hotelu Mercure? Firma Echo Investment zamierza postawić w tym miejscu 155 metrowej wysokości wieżowiec. Wieżę projektuje pracownia Kuryłowicz&Associates. Inwestor do tej pory nie zaprezentował jeszcze ostatniej wizualizacji wieży.

Mercure na Złotą

Hotel Mercure przeprowadza się od stycznia do budynku dawnego hotelu Holiday Inn przy ul. Złotej. Do dyspozycji gości będzie 338 pokoi, restauracja bufet śniadaniowy, sale konferencyjne. Standard hotelu to cztery gwiazdki.

przeczytaj rowniez
Autor: mjc
Zdjęcia: Maciej Czerski
Data publikacji: 4.12.2012 12:21
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.