archirama.pl

Warszawskie wieżowce. 155-metrowy wieżowiec stanie w miejscu hotelu Mercure

Ponad 150 metrowy wieżowiec stanie w miejscu hotelu Mercure. Deweloper właśnie kończy wyburzanie dawnego hotelu. Do końca roku zostanie tu jedynie pusty plac.

Rozbiórka hotelu Mercure

Ponad 150 metrowy wieżowiec stanie w miejscu hotelu Mercure. Deweloper właśnie kończy wyburzanie dawnego hotelu. Do końca roku zostanie tu jedynie pusty plac.

Fot: Maciej Czerski

Dawny hotel Mercure położony u zbiegu Grzybowskiej i Jana Pawła II już niemal całkowicie znikł z powierzchni ziemi. Od wakacji był pieczołowicie rozbierany przy pomocy specjalnych maszyn. Budynku nie można było wyburzyć, gdyż nadzór budowlany obawiały się, że mogłoby to zaszkodzić sąsiadującym budynkom. W jego miejscu w przyszłości stanie kolejny warszawski wieżowiec.

Kolejny warszawski wieżowiec

Co znajdzie się w miejscu hotelu Mercure? Firma Echo Investment zamierza postawić w tym miejscu 155 metrowej wysokości wieżowiec. Wieżę projektuje pracownia Kuryłowicz&Associates. Inwestor do tej pory nie zaprezentował jeszcze ostatniej wizualizacji wieży.

Mercure na Złotą

Hotel Mercure przeprowadza się od stycznia do budynku dawnego hotelu Holiday Inn przy ul. Złotej. Do dyspozycji gości będzie 338 pokoi, restauracja bufet śniadaniowy, sale konferencyjne. Standard hotelu to cztery gwiazdki.

Autor: mjc
Zdjęcia: Maciej Czerski
Data publikacji: 4.12.2012 12:21

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!