archirama.pl

Warsztaty polsko-szwajcarskie w Warszawie

Ambasada Szwajcarii oraz warszawski SARP to organizatorzy pierwszych polsko-szwajcarskich warsztatów urbanistycznych dla wielbicieli architektury. Dowiedz się więcej i weź udział w warsztatach. Zapisy trwają!

Architektura – wydarzenie! Weź udział w polsko-szwajcarskich warsztatach urbanistycznych w Warszawie
Fot: materiały prasowe

Od 11 do 14 kwietnia 2013 roku w siedzibie SARP przy ul. Foksal 2 w Warszawie odbędą się pierwsze polsko-szwajcarskie warsztaty urbanistyczne. Każdy kto interesuje się architekturą i urbanistyką może wziąć udział w warsztatach. Wystarczy wcześniej zarejestrować się na stronie wydarzenia.

Cel warsztatów: wymiana doświadczeń związanych z architekturą i urbanistyką

Głównym celem warsztatów jest wymiana doświadczeń związanych z architekturą i urbanistyką między osobami z Polski i Szwajcarii. Prelegenci z obu państw będą mówili o roli architektury i urbanistyki w tych krajach. Program obejmuje zagadnienia związane z architekturą obu państw.

Co zaplanowano podczas UrbanLab

Warsztaty zostały rozłożone na cztery dni - każdego odbędzie się jeden z zaplanowanych paneli. W czwartek 11 kwietnia br. podczas uroczystego rozpoczęcia o godzinie 18.00 ambasador Szwajcarii w Polsce wygłosi mowę powitalną. Kwadrans później zaplanowany jest pierwszy panel o architekturze miejskiej pt.: "Przestrzeń Publiczna". Następnego dnia odbędzie się wykład na temat konkursów architektonicznych i narzędzi do rozwiązywania problemów urbanistycznych. Sobotnie warsztaty będą obejmowały zagadnienia budownictwa mieszkaniowego w Polsce i Szwajcarii. Ostatniego dnia będzie okazja do wysłuchania wykładu na temat efektywności energetycznej.

Dodatkowe informacje o warsztatach

Rejestracja i informacje na temat prelegentów oraz opis wykładów można znaleźć na stronie wydarzenia owsarp.home.pl/www/urbanlab. Warsztaty prowadzone będą w języku angielskim. Dla osób, które w zgłoszeniu zaznaczą odpowiednią rubrykę zostaną przygotowane specjalne słuchawki z tłumaczeniem symultanicznym na język polski.

Autor: Magdalena Manturo
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 15.03.2013 16:05

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!