archirama.pl

Weekend architektury w Gdyni: niedzielne prezentacje

Ewa Kuryłowicz, Andrzej Bulanda i Włodzimierz Mucha to niektórzy z prelegentów Weekendu Architektury w Gdyni 2015

Weekend Architektury w Gdyni 2015. Prelekcje o współczesnej architekturze

ArchiPrelekcje - Weekend Architektury w Gdyni 2015

Fot: Agencja Rozwoju Gdyni

W świeżo oddanym do użytku gmachu Gdyńskiego Centrum Filmowego odbywać się będą wydarzenia tegorocznego Weekendu Architektury w Gdyni. W niedzielę 27 września 2015 w centrum odbędą się ostatnie spotkania z cyklu ArchiPrelekcje.  Spotkanie rozpocznie dr arch. inż Marek Stępa, wiceprezydent Miasta Gdyni. Wprowadzenie dotyczyć będzie między innymi rozwoju Śródmieścia Morskiego, nowej dzielnicy Gdyni. Przyszłość tej części miasta budzi wiele emocji. Obszar, ze względu na wyjątkowo atrakcyjne położenie, może w niedalekiej przyszłości zmienić postrzeganie całego miasta.

Architekci o współczesnej architekturze

W ramach spotkania odbędą się także prelekcje zaproszonych projektantów ze znanych pracowni architektonicznych, a na koniec zwiedzić będzie można niedostępne na co dzień zakamarki GCF.
W programie:
Nie ma problemu – jest architektura! - prof. dr hab. arch. inż. Ewa Kuryłowicz - pracownia Kuryłowicz&Associates
Odkrywanie przeszłości dla przyszłości - arch. Andrzej Bulanda oraz arch. Włodzimierz Mucha - Pracownia BIM
Kontekst Miejsca - Gdynia -  arch. Jerzy Wolski - pracownia Wolski Architekci
Gdyńskie Centrum Filmowe -  arch. Tomasz Dąbrowski - Arch-Deco Gdynia
19:00 - oprowadzenie z architektem - Tomaszem Dąbrowskim po obiekcie Gdyńskiego Centrum Filmowego, w tym do miejsc na co dzień niedostępnych
Ponadto quiz z nagrodami, w tym pamiątkami modernizmu oraz książki o modernizmie w Polsce i w Europie.


27 września 15:00-19:00
Gdyńskie Centrum Filmowe, duża sala kinowa - Kino Warszawa, Plac Grunwaldzki 2 Gdynia
Hasło spotkania: PRZYSZŁOŚĆ - Architektura!

Autor: KZ
Zdjęcia: Agencja Rozwoju Gdyni
Data publikacji: 23.09.2015 16:04

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!