Architektura
ARCHITEKTURA
Wiadukt przy PGE

Wiadukt przy PGE Arena. Łukowy wiadukt przy PGE coraz bliżej

  • Komentarze

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Łukowy wiadukt przy PGE Arena w Gdańsku coraz bliżej. Ruszył montaż konstrukcji łuku wyjątkowego wiaduktu przy PGE Arenie. Łukowa konstrukcje wiaduktu w Gdańsku to unikat w skali kraju.

Jak pisze Gazeta Wyborcza Gdańsk przygotowanie stalowej konstrukcji wiaduktu przy PGE Arena zajęło około 10 miesięcy. Teraz nadszedł czas na montaż specjalnych łuków. Konstrukcja to 2 kilometrowy wiadukt nad torami kolejowymi w okolicy PGE Arena i stacji Gdańsk Zaspa Towarowa.

Jak podaje gazeta stalowa konstrukcja łukowa składa się z dwóch rur o średnicy blisko 1,5 metra. Do postawienia konstrukcji wykorzystane zostanie 27 stalowych połączeń. Najciekawsza część projektu to przeplatające się na krzywiźnie łuku orurowanie, które tworzy niepowtarzalny w skali kraju stelaż dla wiaduktu.

Więcej przeczytasz na stronie Gazeta Wyborcza Gdańsk

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 21.09.2012 06:40
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.