archirama.pl

Wiadukt przy PGE Arena. Łukowy wiadukt przy PGE coraz bliżej

Łukowy wiadukt przy PGE Arena w Gdańsku coraz bliżej. Ruszył montaż konstrukcji łuku wyjątkowego wiaduktu przy PGE Arenie. Łukowa konstrukcje wiaduktu w Gdańsku to unikat w skali kraju.

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Jak pisze Gazeta Wyborcza Gdańsk przygotowanie stalowej konstrukcji wiaduktu przy PGE Arena zajęło około 10 miesięcy. Teraz nadszedł czas na montaż specjalnych łuków. Konstrukcja to 2 kilometrowy wiadukt nad torami kolejowymi w okolicy PGE Arena i stacji Gdańsk Zaspa Towarowa.

Jak podaje gazeta stalowa konstrukcja łukowa składa się z dwóch rur o średnicy blisko 1,5 metra. Do postawienia konstrukcji wykorzystane zostanie 27 stalowych połączeń. Najciekawsza część projektu to przeplatające się na krzywiźnie łuku orurowanie, które tworzy niepowtarzalny w skali kraju stelaż dla wiaduktu.

Więcej przeczytasz na stronie Gazeta Wyborcza Gdańsk

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 21.09.2012 06:40

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!