Architektura
ARCHITEKTURA
Wieżowce. Pierwszy wieżowiec Rzeszów

WIEŻOWCE. Pierwszy wieżowiec w Rzeszowie w budowie

  • Komentarze

Wieżowiec Capital Towers Rzeszów

Wieżowiec Capital Towers Rzeszów. Pierwszy wieżowiec w Rzeszowie

Fot: materiały prasowe

Przybywają kolejne piętra na budowie pierwszego w Rzeszowie i na Podkarpaciu wieżowca. Pierwszy z budynków Capital Towers, szklany wieżowiec liczy już 16 pięter, a docelowo ma mierzyć 54 metry wysokości.

Capital Towers to inwestycja zakładająca wybudowanie sześciu budynków. Najwyższy z nich ma przekroczyć 80 metrów wysokości. Inwestor MM Capital Group na razie buduje niższy z budynków. Obecnie pierwszy w Rzeszowie wieżowiec, liczy już 16 pięter. Sylwetka najwyższego budynku kompleksu na dobre zarysowała się na tle miasta. Wieżowiec ma liczyć 54 metry wysokości. Budynek będzie łączył funkcje komercyjne z mieszkaniowymi. Dwie pierwsze kondygnacje zostaną oddane na biura i inne punkty usługowe. Reszta budynku to mieszkania i apartamenty. Eliptyczny budynek to żelbetowa konstrukcja. Elewacja zostanie w całości wykonana ze szkła i metalu.

Kompleks Capital Towers stanie na brzegu Wisłoka nieopodal mostu Zamkowego. Cała inwestycja zajmie 95 tys. metrów kwadratowych. Cały kompleks będzie składał się z 300 apartamentów, z których największy będzie miał powierzchnię 229 metrów kwadratowych. To dwukondygnacyjne penthousy dla najbardziej zamożnych klientów.

>>Ranking Top 10 najlepszych wieżowców Archiramy [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Oprócz mieszkań w kompleksie znajdzie się miejsce dla licznych sklepów, lokali usługowych i restauracji. 18 piętrowy apartamentowiec będzie pierwszym budynkiem kompleksu. Kolejna szklana wieża, której budowa ma rozpocząć się już w przyszłym roku będzie liczyła 25 metrów i sięgnie 84 metrów wysokości. Najwyższy wieżowiec również będzie konstrukcją żelbetową, której elewacja zostanie wykonana w większości ze szkła. Kompleks uzupełnią nieco niższe ośmio i czterokondygnacyjne budynki.

przeczytaj rowniez
Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 28.06.2012 09:46
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.