Architektura
ARCHITEKTURA
Wieżowce. Shard Najwyższy budynek Europy

Wieżowiec Shard z iglicą. Najwyższy budynek Europy na ukończeniu

  • Komentarze

Wieżowiec Shard

Wieżowiec Shard będzie najwyższym budynkiem Europy

Fot: materiały prasowe

Wieżowiec Shard, po ukończeniu budowy, będzie najwyższym budynkiem Europy. Na razie wieżowiec Shard zyskał wieńczącą go iglicę.

Wieżowiec Shard będzie liczył 310 metrów. Gdy zakończy się jego budowa, wieżowiec zyska miano najwyższego budynku Europy. Sellar Property Group, firma, która prowadzi prace konstrukcyjne nad wieżowcem Shard, właśnie osadziła na jego szczycie iglicę. To ostatni element budynku.

>>Katowice idą na rekord. Chcą postawić wieżowiec równy Pałacowi Kultury

Stalowa konstrukcja waży blisko 500 ton i mierzy 66 metrów wysokości. Iglicę pokryto 516 szklanymi panelami. Według założeń wieżowiec Shard ma zostać ukończony w czerwcu tego roku. Shard to dzieło włoskiego architekta Renzo Piano. Licząca 310 metrów budowla, będzie miała 87 pięter. Shard jest budowany na podstawie nieregularnego trójkąta. Taki kształt będzie miała też cała wieża, która będzie górować nad Londynem.

Najwyższy budynek Europy powstaje w pobliżu London Bridge. Według założeń projektantów, w wieżowcu znajdą się liczne galerie, biura, apartamenty mieszkalne, a także 5 gwiazdkowy hotel.

>>Warszawa zyska nowy drapacz chmur – wieżowiec Office Tower Warsaw

przeczytaj rowniez
Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 31.03.2012 19:03
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.