archirama.pl

Wieżowiec Warsaw Spire: konkurs architektoniczny

Tétris ogłasza konkurs architektoniczny na projekt nowych biur w wieżowcu Warsaw Spire. Na zwycięzcę czeka nietypowa nagroda

Konkurs architektoniczny - architektura wnętrz Warsaw Spire

Architektura wnętrz - 25. piętro wieżowca Warsaw Spire

Fot: Tétris, materiały prasowe

Architektura wnętrz w wieżowcu

Firma Tétris ogłosiła konkurs na projekt nowej siedziby w warszawskim wieżowcu Warsaw Spire. Dlaczego taki konkurs zorganizowała międzynarodowa firma zajmująca się właśnie projektowaniem i aranżacją wnętrz? Odpowiedzią jest nagroda dla zwycięzcy. Autor najlepszej pracy poza finansową gratyfikacją (5000 zł) otrzyma zaproszenie do pracy w Tétris i udział we wdrożeniu swojej koncepcji. Jeśli nagrodzony projekt będzie przygotowany przez pracownię architektoniczną, organizatorzy mogą powierzyć jej wykonanie pełnego projektu wnętrza nowego biura. Konkurs architektoniczny ma więc nie tylko pomóc w aranżacji nowych biur, ale też przyciągnąć do firmy nowe talenty.
Zdecydowaliśmy się oddać stworzenie koncepcji własnego biura w ręce zewnętrznych architektów, bo zależy nam na dobrej współpracy zarówno z pracowniami, jak i niezależnymi, uzdolnionymi architektami  – zaznacza Paweł Brodzik, dyrektor zarządzający Tétris by Neo Świat.
W konkursie mogą uczestniczyć zespoły projektowe, indywidualni architekci oraz studenci kierunków architektonicznych (II stopień studiów).

Nowe biura w Warszawie

Po przejęciu przez Tétris firmy Neo Świat przedsiębiorstwo zmienia siedzibę, przeprowadzając się z biurowca przy ul. Puławskiej w Warszawie do  Warsaw Spire. Nowe biura Tétris będą się mieścić na 25 piętrze wieżowca. Zgodnie z regulaminem, jurorzy oceniający prace, czyli członkowie zarządu firmy, oczekują oryginalnej, nowatorskiej i atrakcyjnej odpowiedzi na zadanie konkursowej. Program funkcjonalny, do którego muszą być dostosowane zgłaszane prace dostępny jest na stronie internetowej Tétris.

Terminy konkursu
31 sierpnia 2016 – termin składania prac konkursowych
30 września 2016 – rozstrzygnięcie konkursu
1 października 2016 – ogłoszenie wyników i zawiadomienie laureatów

Więcej informacji: http://pl.tetris-db.com/pl/content/konkurs-architektoniczny

Autor: Opracował K. Zięba
Zdjęcia: Tétris, materiały prasowe
Data publikacji: 30.06.2016 13:10

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!