Architektura
ARCHITEKTURA
Miasteczko Olimpijskie w Londynie. Wioska Olimpijska specjalnie na Olimpiadę 2012

Wioska Olimpijska w Londynie. Gdzie mieszkają olimpijczycy podczas olimpiady Londyn 2012

 • Komentarze

Wioska Olimpijska to jedne z najnowocześniejszych apartamentów w Londynie

Wioska Olimpijska to jedne z najnowocześniejszych apartamentów w Londynie

Fot: materiały prasowe www.london2012.com
 • Park Olimpijski w Londynie Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012 zbliżają się wielkimi krokami
 • Park Olimpijski w Londynie Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012 zbliżają się wielkimi krokami
 • We wnętrzach pokoi pozostawiono pamiątkowe gadżety związane z Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie 2012
 • Wioska Olimpijska po zakończeniu Igrzysk zostanie przekształcona w typowe założenie mieszkaniowe
 • Wioska Olimpijska to także skupisko zielonych placów i alejek
 • Wioska Olimpijska widziana z lotu ptaka, jeszcze w trakcie budowy
 • Wioska Olimpijska to także skupisko zielonych placów i alejek
 • Pokój wypoczynkowy w jednym z mieszkań
 • Wnętrza zostały wykończone w typowym stylu, z prostymi, ale wygodnymi meblami
 • W pobliżu bloków znajdują się dostępne dla wszystkich alejki spacerowe
 • Dużą zaletą tego założenia jest postawienie na zieleń, która dodaje skromnym budynkom naturalnego charakteru

Do Igrzysk Olimpijskich w Londynie pozostało kilka dni. Pierwsi sportowcy już rozgościli się w wybudowanej od zera Wiosce Olimpijskiej. Zobaczmy, w jakich warunkach będą mieszkać także polscy sportowcy podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie 2012!

Wioska Olimpijska usytuowana jest w Parku Olimpijskim, skąd sportowcy po kilku minutach spaceru znajdują się na najważniejszych arenach sportowych zlokalizowanych w miasteczku olimpijskim. Całe założenie miało na celu stworzenie, jak najlepszych warunków mieszkaniowych dla sportowców z całego świata.

W Wiosce Olimpijskich to w pełni funkcjonalne miasteczko

W budynkach mieszkalnych zaprojektowano mieszkania, w których może zamieszkać ok. 17 tys sportowców, trenerów i pozostałych członków ekip sportowych. Budynki mieszkalne zostały zaprojektowane z funkcją usługową na parterze. Znajdziemy tu liczne restauracje, sklepy, centra opieki i pomocy medycznej, czy miejsc przeznaczonych tylko dla mediów. Jednak najważniejsze są tu duże obszary zielonych placów wraz z ławeczkami i miejscami przeznaczonymi do spacerowania i odpoczynku.

>> Zobacz mapę całego miasteczka olimpijskiego !

Cały obszar został podzielony na 11 działek budowlanych. Na każdej z tych działek wybudowano od pięciu do siedmiu budynków mieszkalnych. Wszystkie budynki zostały zbudowane wokół zielonych placów i podwórek. Aby urozmaicić tereny zielone zamontowano oczka wodne, które maja przypominać o płynącej niedaleko rzece Lea. Całe założenie nawiązuje do londyńskiej zabudowy, która charakteryzuje się licznymi placami i obszarami wodnymi.

Apartamenty jak marzenie

Każdy z apartamentów zaprojektowanych dla ekip sportowych to komfort i nowoczesność na najwyższym poziomie. Oferuje się tu najnowsze rozwiązania technologiczne i komunikacyjne przede wszystkim dlatego że zakwaterowani będą tu również uczestnicy Igrzysk Paraolimpijskich.

Projektanci Wioski Olimpijskich nie zapomnieli również o rodzinach sportowców. Zaprojektowano specjalnie wydzielony obszar „Village Plaza”, gdzie sportowcy mogą spotkać się z przyjaciółmi i rodziną.

Budowa całego założenia rozpoczęła się w maju 2008 roku, kiedy to uzyskano pozwolenia na budowę pierwszych budynków mieszkalnych. Kolejne etapy rozłożono równomiernie na kolejne lata aby w połowie 2012 roku zakończyć budowę i mieć czas na wykończenie poszczególnych apartamentów.

A co po Igrzyskach Olimpijskich ?

Wioska oczywiście pozostanie i będzie stanowić wyznacznik nowego budownictwa mieszkaniowego we Wschodnim Londynie. Budynki zostaną przekształcone w 2 818 nowych mieszkań, w tym 1 379 będą to mieszkania dostępne na sprzedaż lub wynajem. Całe założenie ma stać się nową dzielnicą mieszkaniową znaną jako „ East Village”.

>> Prezentujemy najlepsze hotele w Londynie !

Przyszła dzielnica będzie posiadała bardzo dobre rozwiązania komunikacyjne, spacerować będzie można po pięknych ogrodach. Dodatkowo w okolicy niedługo otwarta zostanie Chobham Academy - światowej klasy kampus edukacji z 1 800 miejsc dla uczniów w wieku 3-19 lat. Dodatkowo w okolicy znajdują się nowe centra medyczne.

Po wyjeździe sportowców apartamenty zostaną połączone tworząc nawet 4 – pokojowe mieszkania. Położone zostaną nowe podłogi i dywany, a każde mieszkanie będzie posiadać nowoczesną kuchnię. Ale czy ma to znaczenie kiedy mamy świadomość, że zajmujemy mieszkanie, w którym mieszkała największa gwiazda światowego sportu ?

przeczytaj rowniez
Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: www.london2012.com, materiały prasowe www.london2012.com
Data publikacji: 24.07.2012 10:46
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.