„Newsletter archiramy. Co tydzień najświeższe i najciekawsze
wiadomości ze świata architektury i dizajnu w Twojej
skrzynce mailowej”.

Architektura
ARCHITEKTURA

Włoski design: oświetlenie Myyour

  • Komentarze

Lampy Myyour na tarasie. Architektura wnętrz z Włoch

Lampy Myyour na tarasie; dostępne są też tulipany w zniacznie miniejszych rozmiarach, w sam raz na biurko

Fot: Myyour

Spotkanie z włoską marką Myyour w warszawskiej Luminosferze

Salon oświetleniowy Luminosfera zaprasza na letnie spotkanie z marką Myyour. W programie wieczoru prezentacja nowości oraz wykład dr Krystyny Łuczak-Surówki, specjalistki od współczesnego wzornictwa, dotyczący oświetlenia zewnętrznego.

Myyour to włoska marka znana z projektów lamp do wnętrz i przestrzeni zewnętrznych – tarasów, ogrodów, dziedzińców.  To typowo włoskie wzornictwo, śmielej niż styl skandynawski bawiący się formą i kolorem. Projektanci Myyour proponują więc bryły gigantycznych tulipanów, zawieszone na suficie pąki róż, albo białe obłoki. Są też rozświetlone od środka sylwetki sunących miękko kobiet w wieczorowych sukniach (lampa Penelope). Świetliste rzeźby są efektowne, trudno uznać je tylko za praktyczne oświetlenie, żądają uwagi widza i odpowiedniego tła.  Wszystkie motywy potraktowane zostały  bez dosłowności, przestylizowane dla dekoracyjnego efektu. Projektanci świadomie balansują na granicy kiczu – to zresztą ważny element włoskiego wzornictwa, od czasów futuryzmu zmagającego się z klasyczna tradycją.
Podczas środowego spotkania w Luminosferze będzie można przyjrzeć się najnowszym projektom z oferty firmy. Wydarzenie poprowadzi Olga Kisiel-Konopka (OKK!).  Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
 
22.07.2015, początek spotkania o 18.30
Showroom Luminosfera
Ulica Bakalarska 34, Warszawa
Więcej informacji www.luminosfera.pl

przeczytaj rowniez
Autor: KZ
Zdjęcia: Myyour
Data publikacji: 20.07.2015 13:44
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.