W budynku dawnego Hotelu Asystent, odkupionego od Uniwersytetu Wrocławskiego przez Dolnośląskie Inwestycje, powstaje łącznie 170 kawalerek. Gruntowna modernizacja pamiętającego lata 70. budynku ruszyła w 2011 roku. Inwestycja ma być oddana w marcu 2013 roku. Najmniejsza kawalerka w ofercie ma zaledwie 11,34 metrów kwadratowych. Deweloper reklamuje je jako mieszkania dla młodych.
Wysoki standard dla studenta?
Niestety, za niewielkim metrażem stoją całkiem spore koszty metra kwadratowego – prawie 9 tys. zł za metr. Jak na Wrocław to całkiem sporo. Inwstycja ma jednak kusić wysokim standardem.
Czytaj więcej o aranżacji małych mieszkań
- Starter będzie w pełni monitorowany i chroniony. Przy wejściu przywita nas portier, a cicho i szybkobieżną windę uruchomimy kartą magnetyczną, która jednocześnie stanowić będzie klucz do mieszkania. Energooszczędne oświetlenie LED części wspólnych, klimatyzacja i niskoszumowa wentylacja mechaniczna, to kolejne ważne atuty w standardzie Startera – zapenia inwestor.
Mieszkania dla młodych będą też kusić lokalizacją - zaledwie kilka minut jazdy tramwajem wystarczy, by znaleźć się przy wrocławskim Rynku, gdzie każda, tętniąca życiem noc trwa do białego rana.
Pralnia na korytarzu
Niewielki metraż sprawia, że nie jest to oferta dla domatorów. Proteza kuchni i wspólna pralnia to rozwiązania, które mogą się jednak podobać młodym ludziom, żyjącym szybko. Takim, którym mieszkanie służy bardziej jako sypialnia.

-
Nowoczesna szkoła. Jak powinna wyglądać szkoła idealna? Zaprojektowany przez Christiana Kereza budynek gimnazjum w zuryskiej dzielnicy Leutschenbach, dzięki zastosowaniu stalowych kratownic i całkowicie przeszklonych fasad, wydaje się unosić w powietrzu. Czy tak wygląda szkoła maprzeń? więcej
-
Czwarta edycja konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. Finał odbył się w siedzibie SARP-u w Warszawie, 10 stycznia więcej
-
Centrum Nauki phaeno w Wolfsburgu, realizacja pracowni Zahy Hadid, odbiega od wszelkich konwencji kształtowania formy i dyspozycji funkcjonalnej budynku. Phaeno odrywa się od ziemi. Jego miękka, opływowa bryła, o wielkopowierzchniowych pochyłych ścianach, stojąc na dziesięciu żelbetowych „nogach”, pozwala przestrzeni miasta swobodnie przelewać się pod spodem i wokół budynku. Wielka żelbetowo-stalowa skorupa mieszcząca powierzchnię ekspozycyjną zamyka w sobie jednoprzestrzenne wnętrze urozmaicone zmiennym przebiegiem sufitu, podłóg i ścian, które tworzą wrażenie zagadkowego, niemalże księżycowego krajobrazu. Realizacja tych wizji nie byłaby możliwa bez nowoczesnych technologii budowlanych – a szczególnie bez betonu samozagęszczającego i jego specyficznych właściwości – ani bez ścisłej współpracy inżynierów i architektów. więcej
-
Piąta edycja, organizowanego przez miesięcznik "Architektura Murator", konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE więcej
