archirama.pl

Wrocław buduje mieszkania dla młodych. Starter w dawnym Hotelu Asystent

Wzorowany na Student Castle w Manchesterze projekt ma oferować przede wszystkim mieszkania dla młodych. Mikroapartamenty o powierzchni od 12 do 27 metrów kwadratowych będą dostępne od marca 2013 roku. Cena najtańszego mieszkania to mniej niż 100 tys. zł.

Starter

Wzorowany na Student Castle w Manchesterze projekt ma przyciągnąć przede wszystkim młodych. Mikroapartamenty o powierzchni od 12 do 27 metrów kwadratowych będą dostępne od marca 2013 roku. Cena najtańszego mieszkania to mniej niż 100 tys. zł

Fot: starter.net.pl

W budynku dawnego Hotelu Asystent, odkupionego od Uniwersytetu Wrocławskiego przez Dolnośląskie Inwestycje, powstaje łącznie 170 kawalerek. Gruntowna modernizacja pamiętającego lata 70. budynku ruszyła w 2011 roku. Inwestycja ma być oddana w marcu 2013 roku. Najmniejsza kawalerka w ofercie ma zaledwie 11,34 metrów kwadratowych. Deweloper reklamuje je jako mieszkania dla młodych.

Wysoki standard dla studenta?

Niestety, za niewielkim metrażem stoją całkiem spore koszty metra kwadratowego – prawie 9 tys. zł za metr. Jak na Wrocław to całkiem sporo. Inwstycja ma jednak kusić wysokim standardem.

Czytaj więcej o aranżacji małych mieszkań

- Starter będzie w pełni monitorowany i chroniony. Przy wejściu przywita nas portier, a cicho i szybkobieżną windę uruchomimy kartą magnetyczną, która jednocześnie stanowić będzie klucz do mieszkania. Energooszczędne oświetlenie LED części wspólnych, klimatyzacja i niskoszumowa wentylacja mechaniczna, to kolejne ważne atuty w standardzie Startera – zapenia inwestor.

Mieszkania dla młodych będą też kusić lokalizacją - zaledwie kilka minut jazdy tramwajem wystarczy, by znaleźć się przy wrocławskim Rynku, gdzie każda, tętniąca życiem noc trwa do białego rana.

Pralnia na korytarzu

Niewielki metraż sprawia, że nie jest to oferta dla domatorów. Proteza kuchni i wspólna pralnia to rozwiązania, które mogą się jednak podobać młodym ludziom, żyjącym szybko. Takim, którym mieszkanie służy bardziej jako sypialnia.

Autor: mjc
Zdjęcia: starter.net.pl
Data publikacji: 26.11.2012 09:33

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!