Architektura
ARCHITEKTURA
Wrocław. Legnicka Street

Wrocław: Penthouse i apartamenty, czyli Legnicka Street

  • Komentarze

Legnicka Street

Tak będzie wyglądał apartamentowiec Legnicka Street.

Fot: materiały inwestora

We Wrocławiu powstaje kolejny obiekt mieszkalno – biurowy. Przy Legnickiej rusza inwestycja Legnicka Street.

Popowice Kruszer Development zbuduje ośmiokondygnacyjny budynek przy Legnickiej do końca przyszłego roku. Na parterze nowej inwestycji znajdą się sklepy. Na pierwszym piętrze biura. Resztę budynku zajmą mieszkania apartamenty. Za projekt Legnicka Street odpowiada biuro architektoniczne Bzdęga - Wiśniewski.

Według założeń w budynku znajdzie się 101 mieszkań od 25 do 109 metrów. Oprócz tego w ofercie Legnicka Street znajdzie się 25 apartamentów. A na najwyższej kondygnacji Legnicka Street zbudowany zostanie 275 metrowy penthouse. Apartamentowiec zaprojektowano w nowoczesnym stylu wykorzystaniem dużej ilości szkła i metalu.

Przeszklona fasada ma pełnić funkcję dźwiękoszczelnej bariery. Poszczególne strefy: mieszkalna, biurowa i sklepowa zostaną od siebie odpowiednio odseparowane. Budowa Legnicka Street ma ruszyć już w lipcu tego roku i zakończyć się latem 2013 roku i ma kosztować około 100mln złotych.

>>Projekt wrocławskiego domu kultury AGORA z szansą na nagrodę ECOLA

przeczytaj rowniez
Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: materiały inwestora
Data publikacji: 25.04.2012 11:23
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.