Architektura
ARCHITEKTURA

Współczesna architektura Danii – w Bydgoszczy

  • Komentarze

Współczesna architektura Danii. Wystawa

Współczesna architektura Danii. Wystawa prezentowana w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy

  • Współczesna architektura Danii. Wystawa

Co warto zobaczyć w Bydgoszczy? Polecamy nową wystawę o współczesnej duńskiej architekturze! Jorn Utzon, Arne Jacobsen czy Johan von Spreckelsen to duńscy architekci, którzy ukształtowali współczesną architekturę swojego kraju. Jak wygląda architektura Danii dziś? Przedstawiamy najlepsze archiektoniczne bryły architektury skandynawskiej

Architektura funkcjonalna i minimalistyczna – po prostu duńska

XX wiek przyniósł rozkwit skandynawskiego wzornictwa i architektury. Z duńskim projektowaniem kojarzą się prostota i funkcjonalność (zarówno architektonicznych bryła, jak i drobnych przedmiotów), wysoka jakość i naturalne materiały. Twórcy współczesnej architektury tacy jak Jorn Utzon, Arne Jacobsen i Johan von Spreckelsen to tylko niektórzy spośród architektów, których prace weszły do podręczników historii architektury.

Współczesna architektura Danii

Młodzi duńscy projektanci niekiedy próbują oderwać się od wzorów wypracowanych przez poprzedników, ale podstawowe wartości skandynawskiego modernizmu są wciąż żywe. W ostatnich dekadach do cech charakterystycznych dla duńskiego wzornictwa doszła kolejna – troska o wpływ na środowisko. Zrównoważone budownictwo i energooszczędne rozwiązania stały się standardem.
Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza na spotkanie z najlepszymi projektami architektonicznymi współczesnej Danii. Ekspozycja, którą będzie można oglądać w Bydgoszczy to przekrój przez współczesną duńską architekturę. Kuratorzy wybrali 21 budynków, od domów, przez fabryki po gmachy użyteczności publicznej.
Obok nowych budynków, na wystawie ważne miejsce zajmują także udane przykłady rewitalizacji.


Z czym może się kojarzyć duńska architektura? Podpowiedzią może być ten krótki film:

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.