Architektura
ARCHITEKTURA

Współczesna architektura krajobrazu i styl skandynawski w SARP

 • Komentarze

Meble miejskie w stylu skandynawskim. WAK 10

Współczesna architektura krajobrazu w stylu skandynawskim. Jeden z projektów pracowni 1:1 landskab z Danii - Storbyhaven i Valby

Fot: 1:1 landskab
 • Współczesna architektura krajobrazu Skandynawii
 • Pawilon SARP w Warszawie - miejsce konferencji
 • Podwórze w stylu skandynawskim? Współczesna architektura krajobrazu na północy
 • Skatepark w stylu skandynawskim
 • Classensgad
 • Meble miejskie w stylu skandynawskim. WAK 10

Na dziesiątą konferencję z cyklu „Współczesna architektura krajobrazu...” zaprasza SAK.  Tym razem spotkanie z projektantami ze Skandynawii

Styl skandynawski w krajobrazie

Dziesiąta edycja konferencji SAK z cyklu "Współczesna architektura krajobrazu – trendy, technologie i praktyka" (WAK10) zapowiada się bardzo interesująco. Były już place zabaw, drzewa w mieście, najbliższa edycja poświęcona będzie architekturze krajobrazu krajów skandynawskich. O współczesnych rozwiązaniach opowiadać będą architekci krajobrazu i wykonawcy z Norwegii, Finlandii, Danii i Szwecji.

Styl skandynawski kojarzy się z minimalizmem, naturalnymi materiałami i funkcjonalnością. Od lat jest popularny także poza północną Europą. W Polsce jest bardzo silnym nurtem w architekturze wnętrz. W architekturze krajobrazu charakterystyczny specyfika skandynawskiego designu jest równie wyraźnie widoczna.

W wiosennej edycji konferencji, która odbędzie się w trakcie Światowego Miesiąca Architektury Krajobrazu, 10 kwietnia, w pawilonie SARP przy ul. Foksal 2 w Warszawie, jako prelegenci udział wezmą architekci krajobrazu oraz wykonawcy obiektów architektury ze Skandynawii, w tym między innymi światowej sławy szwedzki projektant Thorbjörn Andersson a także przedstawiciele czołowej duńskiej pracowni 1:1 Landskab.
 
Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu (SAK) od 5 lat organizuje cykl konferencji poświęcony architekturze krajobrazu „Współczesna architektura krajobrazu – trendy, technologie i praktyka”. Konferencje odbywają się dwa razy do roku, wiosną i jesienią. Uznani architekci krajobrazu z Polski i Europy przedstawiają tu najciekawsze współczesne projekty i realizacje; prezentowane są też nowe i użyteczne technologie wykonawcze
i produkty.

SAK jest największą ogólnopolską organizacją branżową zrzeszającą projektantów i wykonawców obiektów architektury krajobrazu oraz studentów tego kierunku.

Program i informacje organizacyjne na stronie www.sak.org.pl >>
Rejestracja online: WAK10.konfeo.com >>
Wczesna, tańsza rejestracja do 15 marca, ostateczny termin zgłoszeń upływa 3 kwietnia.

przeczytaj rowniez
Autor: Krzysztof Zięba, oprac. materiały prasowe SAK
Zdjęcia: Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu (SAK) - materiały prasowe, 1:1 landskab
Data publikacji: 6.03.2015 12:45
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.