Architektura
ARCHITEKTURA

Współczesna architektura Krakowa. Cricoteka – spotkanie z autorami projektu

  • Komentarze

Współczesna architektura Krakowa: Muzeum Kantora. Makieta

Jeden z modeli prezentowanych na wystawie w Galerii Architektury GAGA w Krakowie - konstrukcja Muzeum Kantora

Fot: Galeria Architektury GAGA

Cricoteka – nowe Muzeum Kantora w Krakowie to jeden z budynków nominowanych do Mies van der Rohe Award 2015. Galeria Architektury GAGA zaprasza na spotkanie z autorami projektu

Krakowska ikona architektury

O  historii powstania Muzeum Kantora opowiadać będą projektanci z pracowni nsMoonStudio oraz Wizja już w czwartek 18 grudnia o 18:30. Spotkanie zorganizowane w ramach cyklu  „Spotkania z architekturą”, w klubokawiarni Pauza in Garden w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. Dyskusja towarzyszy wystawie przygotowanej przez Galerię Architektury GAGA. Wystawa prezentowana będzie do końca grudnia 2014.

Architekci opowiedzą o pracach projektowych i wyzwaniach, które wiązały się z budową nietypowej bryły krakowskiego muzeum.
- Pierwsze szkice były nieporadne i kubaturowe. Zabudowywały działkę. Prędko zorientowaliśmy się, że to nie jest właściwa droga, że nie należy stawiać nowej bryły na działce obok budynku starej elektrowni – wspominają autorzy projektu Cricoteki.

Po spotkaniu Galeria Architektury GAGA zaprasza na wspólne zwiedzanie wystawy. Na najbliższym „Spotkaniu z architekturą” goście otrzymają specjalne wydanie muzealnego wydawnictwa, kuriera Galerii Architektury GAGA. W nowym numerze m.in. rozmowa z architektami Cricoteki.

przeczytaj rowniez
Autor: KZ
Zdjęcia: Galeria Architektury GAGA
Data publikacji: 17.12.2014 12:59
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.