archirama.pl

Współczesna architektura niezrealizowana. Konkurs architektoniczny

Czy współczesna architektura wirtualna jest gorsza, czy może ważniejsza od zrealizowanej? Unbuilt visions to konkurs na najlepszą niezrealizowaną koncepcję, projekt architektonicznej bryły, przestrzeń miejską, współczesny design. Termin zgłoszeń mija w październiku 2015

Unbuilt Visions

Unbuilt Visions

Fot: www.d3space.org

Większość architektonicznych koncepcji nigdy nie doczeka realizacji. Ustępują miejsca innym pomysłom, są redukowane ze względu na oszczędności, gust klienta i tysiąc innych przyczyn. To truizm, ale duża część współczesnej architektury jest czysto wirtualna. Czy te nierealistyczne, albo tylko pechowe koncepcje są gorsze od zrealizowanych? Może, jako odważniejsze i bardziej radykalne, są najlepszą częścią współczesnego projektowania?
Niezależnie od odpowiedzi architektura niezrealizowana jest coraz ważniejsza. W dziejach architektury zapisały się idee Louisa Boullée czy utopijne plany modernistów. Dziś wizualizacje mogą być łudząco realistyczne i bardzo efektowne, wzbudzają uwagę mediów i osób spoza branżowego światka.

Organizatorzy konkursu architektonicznego Unbuilt visions cenią doskonałość niezrealiowanych projektów. Zapraszają architektów i designerów, by sięgnęli do szuflad. Na ogłaszany corocznie konkurs nadsyłać można prace z dziedziny urbanistyki, architektury, wnętrz. Jury nagrodzi koncepcje wnoszące wkład do światowego dyskursu architektonicznego. Najlepsze projekty znajdą się w publikacji podsumowującej wyniki konkursu, na zwycięzców czekają też skromne (500 euro) nagrody pieniężne.

Termin zgłoszeń upływa 1 października, zaś termin składania prac konkursowych 15 października 2015.
Więcej informacji www.d3space.org/unbuiltvisions/

Autor: KZ
Zdjęcia: www.d3space.org
Data publikacji: 6.08.2015 14:39

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!