archirama.pl

Współczesna architektura Portugalii: Snake House

Mały dom o bardzo wydłużonej bryle zaprojektowała pracownia architektoniczna Rebelo de Andrade Studio

Snake House - mały dom w Portugalii

Snake House - rzut

Fot: www.rebelodeandrade.com

Snake House
Dwa Domy – Węże wybudowane zostały w Pedras Salgadas Park. Pedras Salgadas to niewielki kurort w środkowej Portugalii, znany z wód leczniczych i terenów zielonych. W miasteczku zachowała się stara uzdrowiskowa zabudowa z XIX wieku, niewielkie hotele i pensjonaty.
Wraz z Rebelo de Andrade Studio pojawiła się też architektura współczesna. Lizbońscy architekci zaprojektowali dwie równoległe, wydłużone bryły. Usytuowane zostały wśród zieleni, na zboczu pagórka. Różnica poziomów sprawia, że budynki stopniowo „unoszą się” na szczudłowatych podporach, sięgając w stronę koron drzew. Elewacje pokryte zostały drewnem i łupkiem, aby wtopić obiekty w otoczenie.

Na końcu pomostu znajduje się część mieszkalna. Dom jest mały i surowo urządzony. Minimalistyczne wnętrze wyłożono jasnym drewnem i wyposażono w podstawowe meble – łóżko, sofa, stół, krzesła. Poza sypialnią jest jeszcze mała kuchnia i łazienka. Snake House to przede wszystkim pustelnia, z której można obserwować otaczającą dom przyrodę.

Architekci chcieliby umieścić podobne małe domy także w innych atrakcyjnych lokalizacjach – przygotowują warianty nadmorski, górski i pustynnny.Autor: KZ
Zdjęcia: www.rebelodeandrade.com
Data publikacji: 27.03.2015 11:17

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!