archirama.pl

Współczesna architektura Warszawy. Wieżowiec Prime Corporate Center

Współczesna architektura Warszawy dynamicznie się rozwija. Bryła nowego wieżowca w centrum miasta, na ulicy Grzybowskiej, będzie gotowa już w pierwszym kwartale 2016 roku

Prime Corporate Center: współczesna architektura Warszawy

Współczesna architektura Warszawy wzbogaciła się o nowy wiezowiec: Prime Corporate Center (dawniej: Grzybowska Corporate Center)

Fot: GolubGetHouse

Prime Corporate Center w liczbach


Wieżowiec o wysokości 83 metrów będzie budynkiem biurowym. Będzie miał 20,735 tys. mkw. dostępnej powierzchni biurowej klasy A na 23 kondygnacjach naziemnych oraz 210 miejsc parkingowych na pięciu kondygnacjach podziemnych. Między piętrami będzie poruszało się 9 wind szybkobieżnych.
Godne podziwu jest doskonałe usytuowanie bryły budynku, w bliskości głównych ulic: Grzybowskiej i Towarowej, co daje bardzo dobrą komunikację z centrum miasta. Lokalizacja budynku zapewnia również szybki dostęp do komunikacji miejskiej, co potwierdza także przebiegająca tamtędy w przyszłości druga linia warszawskiego metra. W bezpośrednim otoczeniu wieżowca znajda się również liczne obiekty handlowe i usługowe oraz restauracje i kawiarnie. Jest on przykładem na to, że współczesna architektura Warszawy dynamicznie się rozwija.

Architektura wnętrz: wysoki standard i wygoda

Wieżowiec Prime Corporate Center będzie budynkiem o wysokim standardzie. W architekturze wnętrz składają się na to m.in. podnoszone podłogi, nowoczesna klimatyzacja, podwieszane sufity. Dostępne wewnątrz budynku sa również usługi, które wsytępują niemal we wszystkich wiezowcach w Warszawie, czyli całodobowa ochrona i recepcja. O wyjątkowości i przyjazności ekologicznej tego projektu mogą świadczyć m.in. zastosowane rozwiązania technologiczne zgodne z  międzynarodowym systemem certyfikacji ekologicznej BREEAM.
- Przywiązujemy uwagę do szczegółów projektu, w tym bogatych wnętrz, eleganckich powierzchni wspólnych oraz szeregu udogodnień szczególnie cenionych przez najemców. Oczekujemy, że nasze starania przełożą się na wielki sukces tego przedsięwzięcia - mówi Cezary Jarząbek, współwłaściciel i prezes zarządu firmy deweloperskiej GolubGetHouse, która jest wykonawcą inwestycji.

Wieżowiec Prime Corporate Center to projekt autorstwa biuro architektoniczne Epstein, które współpracowało przy nim z Solomon Cordwell Buenz (SCB) z Chicago. Ukończenie prac budowlanych powinno nastąpić w I kwartale 2016 roku. Pierwsi najemcy wprowadzą się do budynku trzy miesiące po jego ukończeniu.

 

Agnieszka Ochenkowska

Autor: Agnieszka Ochenkowska
Zdjęcia: GolubGetHouse
Data publikacji: 14.08.2014 12:47

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!