Architektura
ARCHITEKTURA

Współczesna architektura Wrocławia: toaleta publiczna

  • Komentarze

Konkurs KOŁO na projekt łazienki 2015

Konkurs architektoniczny KOŁO na projekt łazienki 2015

Fot: Sanitec KOŁO

Konkurs architektoniczny na projekt koncepcyjny toalety publicznej w Parku Zachodnim we Wrocławiu. To kolejna, już siedemnasta edycja konkursu KOŁO na projekt łazienki

Konkurs architektoniczny Sanitec Koło podobnie jak w przypadku poprzednich edycji dotyczyć będzie jednego z polskich miast. Tym razem praca konkursowa to projekt toalety, która miałaby powstać we wrocławskim Parku Zachodnim. Zielony obszar ma około 75 hektarów i położony jest w obrębie ulic Lotniczej, Milenijnej i Popowickiej, pomiędzy dużymi osiedlami mieszkaniowymi wybudowanymi w latach 70. XX wieku.

Park jest popularnym miejscem wypoczynku, mieści między innymi przestrzeń zabaw dla dzieci, boisko i polanę widokową w starorzeczu Odry. Nowa toaleta publiczna ma poprawić warunki korzystania z parku. Organizatorzy konkursu architektonicznego oczekują projektu koncepcyjnego wolnostojącego obiektu. Bryła nowej toalety ma być wpisana w krajobraz Parku Zachodniego. Obiekt powinien być uzupełniony o dodatkowe elementy lub funkcje przydatne dla osób korzystających z toalety lub wypoczywających w parku, takie jak  zadaszenie chroniące przed deszczem, stojak na rowery a także zdrój dla ludzi i zwierząt.

W otwartym konkursie architektonicznym mogą brać udział osoby pełnoletnie. Uczestnicy konkursu samo-dzielnie umieszczają projekty w serwisie konkurskolo.pl. Prace oceniane są w dwóch kategoriach:
Konkurs Główny – projekty ocenia i nagrody przyznaje Sąd Konkursowy
Konkurs Internetowy – w zaplanowanym na pierwszą połowę czerwca 2015 plebiscycie projekty oceniają internauci, przyznając jedno wyróżnienie. Po zakończeniu konkursu prace zostaną zaprezentowane na wystawie.

Nagrody w konkursie architektonicznym

grand prix - 20 000 zł
jedno wyróżnienie I stopnia - 8 000 zł
jedno wyróżnienie II stopnia - 4 000 zł
trzy wyróżnienia III stopnia po - 2 000 zł
wyróżnienie internautów - 2 000 zł

Terminy
19 maja 2015 – termin składania prac konkursowych
2-10 czerwca 2015 - głosowanie internautów
18 czerwca 2015 – ogłoszenie wyników
16 czerwca 2015 - nowy termin ogłoszenia wyników

Więcej informacji: konkurskolo.pl

przeczytaj rowniez
Autor: KZ
Zdjęcia: Sanitec KOŁO
Data publikacji: 8.04.2015 00:01
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.