archirama.pl

Współczesna architektura Wrocławia: toaleta publiczna

Konkurs architektoniczny na projekt koncepcyjny toalety publicznej w Parku Zachodnim we Wrocławiu. To kolejna, już siedemnasta edycja konkursu KOŁO na projekt łazienki

Konkurs KOŁO na projekt łazienki 2015

Konkurs architektoniczny KOŁO na projekt łazienki 2015

Fot: Sanitec KOŁO

Konkurs architektoniczny Sanitec Koło podobnie jak w przypadku poprzednich edycji dotyczyć będzie jednego z polskich miast. Tym razem praca konkursowa to projekt toalety, która miałaby powstać we wrocławskim Parku Zachodnim. Zielony obszar ma około 75 hektarów i położony jest w obrębie ulic Lotniczej, Milenijnej i Popowickiej, pomiędzy dużymi osiedlami mieszkaniowymi wybudowanymi w latach 70. XX wieku.

Park jest popularnym miejscem wypoczynku, mieści między innymi przestrzeń zabaw dla dzieci, boisko i polanę widokową w starorzeczu Odry. Nowa toaleta publiczna ma poprawić warunki korzystania z parku. Organizatorzy konkursu architektonicznego oczekują projektu koncepcyjnego wolnostojącego obiektu. Bryła nowej toalety ma być wpisana w krajobraz Parku Zachodniego. Obiekt powinien być uzupełniony o dodatkowe elementy lub funkcje przydatne dla osób korzystających z toalety lub wypoczywających w parku, takie jak  zadaszenie chroniące przed deszczem, stojak na rowery a także zdrój dla ludzi i zwierząt.

W otwartym konkursie architektonicznym mogą brać udział osoby pełnoletnie. Uczestnicy konkursu samo-dzielnie umieszczają projekty w serwisie konkurskolo.pl. Prace oceniane są w dwóch kategoriach:
Konkurs Główny – projekty ocenia i nagrody przyznaje Sąd Konkursowy
Konkurs Internetowy – w zaplanowanym na pierwszą połowę czerwca 2015 plebiscycie projekty oceniają internauci, przyznając jedno wyróżnienie. Po zakończeniu konkursu prace zostaną zaprezentowane na wystawie.

Nagrody w konkursie architektonicznym

grand prix - 20 000 zł
jedno wyróżnienie I stopnia - 8 000 zł
jedno wyróżnienie II stopnia - 4 000 zł
trzy wyróżnienia III stopnia po - 2 000 zł
wyróżnienie internautów - 2 000 zł

Terminy
19 maja 2015 – termin składania prac konkursowych
2-10 czerwca 2015 - głosowanie internautów
18 czerwca 2015 – ogłoszenie wyników
16 czerwca 2015 - nowy termin ogłoszenia wyników

Więcej informacji: konkurskolo.pl

Autor: KZ
Zdjęcia: Sanitec KOŁO
Data publikacji: 8.04.2015 00:01

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!