Architektura
ARCHITEKTURA

Współczesna Polska Architektura XXL

  • Komentarze

Wystawa Polska Architektura XXL, czyli największe i najważniejsze wydarzenia w Polsce

Polska Architektura XXL. Ósma edycja plebiscytu

Fot: grupa Sztuka Architektury

JEMS Architekci, Robert Konieczny, Maciej Kolendowicz będą prezentować swoje prace w warszawskim Centrum Łowicka. Zaczyna się wystawa Polska Architektura XXL


Od architektury wnętrz do krajobrazów

W warszawskim Centrum Łowicka od 2 września 2016 prezentowane będą prace nagrodzone w plebiscycie Polska Architektura XXL, zorganizowanym przez grupę Sztuka Architektury. Na wystawie będzie można zobaczyć najlepsze realizacje 2015 roku, obiekty wybrane w ósmej edycji plebiscytu przez publiczność i przez krytyków architektury. Plebiscyt dotyczył szeroko rozumianej architektury. Budynki oceniane były w jednej z kategorii, dwie pozostałe to architektura wnętrz oraz krajobrazy – przestrzenie publiczne i prywatne. Spośród ok. stu propozycji najwięcej głosów zdobyły odpowiednio Międzynarodowe Centrum Kongresowa w Katowicach (JEMS Architekci w tym roku znów powiększyli swoją kolekcje nagród); Centrum Dialogu Przełomy (KWK Promes); ogród na dachu w Warszawie (Emside).

Podczas wernisażu wystawy projektanci z narodzonych pracowni zaprezentują swoje prace. W Centrum Łowicka będzie można posłuchać wykładów Jerzego Szczepanika-Dzikowskiego, Roberta Koniecznego oraz Macieja Kolendowicza. Warszawska odsłona wystawy trwa tylko przez tydzień, później ekspozycja powędruje do trzech kolejnych miast, Sopotu, Krakowa i Kielc. W każdym z tych miejsc towarzyszyć jej będą spotkania z projektantami.


Polska Architektura XXL

Warszawa: Centrum Łowicka, ul. Łowicka 21, 2-9 września 2016.
Wernisaż 2 września od godz. 18:00; w programie wystąpienia laureatów i prezentacje firm CAD Projekt K&A oraz Aurora

Sopot: Sopoteka, Sopot Centrum, II piętro, ul. Tadeusza Kościuszki 14, 15-22 września 2016,
Kraków: Galeria SARP Kraków, Plac Szczepański 6, 13-20 października 2016,
Kielce: Institute of Design Kielce, ul. Zamkowa 3, 10-17 listopada 2016

przeczytaj rowniez
Autor: Opracował K. Zięba
Zdjęcia: grupa Sztuka Architektury
Data publikacji: 17.08.2016 10:32
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.