Marcin Mostafa i jego biuro architektoniczne WWAA zasłynęło w świecie architektury kiedy to młody zespół wygrał konkurs na pawilon na EXPO 2010 w Szanghaju. Prosta bryła, ale zarazem nietypowa architektura, zaprojektowana w pod koniec 2007 roku, dzisiaj często nazywana „wycinanką” zapadła w pamięć każdemu, kto miał okazję ją zobaczyć. Wtedy o samym Marcinie Mostafie i jego współpracownikach dowiedział się cały świat nie tylko architektury.
Architektura biura WWAA
Po pawilonie w Szanghaju zespół Marcina Mostafy dalej rozwijał skrzydła. Kolejny projekt na Centrum Kultury „SDK” na Warszawskim Służewiu, był na językach architektonicznej społeczności. Projekt powstał w 2008 roku, więc zaraz po ukończeniu projektu słynnego pawilonu. Warto na przykładzie tych dwóch projektów, zauważyć, że jako WWAA jako młody zespół tworzy swoja architekturę z głową i poszanowaniem pewnej tradycji i geniusz loci. Wspomniane tu projekty i wiele innych realizowanych w kolejnych latach działalności biura, spowodowały, że porfolio Marcina Mostafy z roku na rok poszerzało się. Jego aktywna działalność na rzecz architektury doprowadziła młodego architekta do funkcji Prezesa Warszawskiego Oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich. Dodajmy, że jest to najmłodszy prezes w historii tej instytucji.
>> Przeczytaj więcej o pracowni WWAA!
Jesteście ciekawi co o warszawskiej architekturze sądzi nas gość oraz jak doszło do tego, że w tak młodym wieku tyle osiągnął? Zapraszamy do słuchana audycji Wydział Architektury w Akademickim Radiu Kampus!
------
Archirama.pl oraz Akademickie Radio Kampus połączyło siły i postanowiło przybliżyć wam świat architektury. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że architektura dotyczy każdego z nas, bo to ona decyduje jak nam się w danym miejscu żyje. Z audycji Wydział Architektury będziecie mieli okazję posłuchać rozmów a polskimi architekcami, czy dowieć się czym żyje warszawska, polska, ale też zagraniczna architektura.
Audycję prowadzą: dziennikarka z Akademickiego Radia Kampus Anna Kopcińska oraz dziennikarka portalu Archirama.pl Weronika Kwasiborska. Dlatego prowadzone rozmowy o architekturze będą zrozumiałe zarówno dla architektów, jak i dla osób, które z architektura mają z architekturą niewiele wspólnego.
Audycja Wydział Architektury emitowana będzie w każdy wtorek w Radio Kampus na 97,1 fm oraz w internecie na stronie Radia Kampus. Wszystkie audycje (równiez te archiwalne) będą także dostępne w portalu Archirama.pl, na łamach portalu będziemy także publikować zapis rozmów z gośćmi audycji Wydział Architektury.
---
Wydział Architektury, każdy wtorek od 19:00 do 19:50 w Radio Kampus!

-
Nowe schronisko Monte Rosa w szwajcarskich Alpach to nie byle gratka dla miłośników narciarstwa skiturowego, ale też architektury. Powstało na wysokości 2883 metrów, u podnóża szczytu Dufour. więcej
-
Balthasar Burkhard słynie z czarnobiałych, wielkoformatowych serii fotograficznych. więcej
-
Vera Lutter jest znana ze swych monumentalnych, czarnobiałych fotografii przestrzeni miejskich. Jej zdjęcia to negatywy, powstające w przekształconych w camera obscura pomieszczeniach. Odrealnione obrazy miast, tworzone przez artystkę, są rozpoznawalne na całym świecie więcej
-
Celem konkursu jest promocja najlepszej architektury miejskiej, zrealizowanej w okresie Trzeciej Rzeczypospolitej oraz pobudzenie wrażliwości społecznej na kształt naszego otoczenia. więcej
