Architektura
ARCHITEKTURA
Audycja o architekturze!

Wydział Architektury - nowa audycja Archiramy i Akademickiego Radia Kampus

 • Komentarze

Wydział Architektury - nowa audycja Archiramy i Akademickiego Radia Kampus
Fot: Filip Pabjas

Wydział Architektury to nowy cykl audycji radiowych Archiramy i Akademickiego Radio Kampus, które strartuja już 2 kwietnia o godzinie 19:00. W pierwszej audycji porozmawiamy z architektem z warszawskiego biura projektowego WWAA oraz obecnym Prezesem Warszawskiego Oddziału SARP Marcinem Mostafą!

Marcin Mostafa i jego biuro architektoniczne WWAA zasłynęło w świecie architektury kiedy to młody zespół wygrał konkurs na pawilon na EXPO 2010 w Szanghaju. Prosta bryła, ale zarazem nietypowa architektura, zaprojektowana w pod koniec 2007 roku, dzisiaj często nazywana „wycinanką” zapadła w pamięć każdemu, kto miał okazję ją zobaczyć. Wtedy o samym Marcinie Mostafie i jego współpracownikach dowiedział się cały świat nie tylko architektury.

Architektura biura WWAA

Po pawilonie w Szanghaju zespół Marcina Mostafy dalej rozwijał skrzydła. Kolejny projekt na Centrum Kultury „SDK” na Warszawskim Służewiu, był na językach architektonicznej społeczności. Projekt powstał w 2008 roku, więc zaraz po ukończeniu projektu słynnego pawilonu. Warto na przykładzie tych dwóch projektów, zauważyć, że jako WWAA jako młody zespół tworzy swoja architekturę z głową i poszanowaniem pewnej tradycji i geniusz loci. Wspomniane tu projekty i wiele innych realizowanych w kolejnych latach działalności biura, spowodowały, że porfolio Marcina Mostafy z roku na rok poszerzało się. Jego aktywna działalność na rzecz architektury doprowadziła młodego architekta do funkcji Prezesa Warszawskiego Oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich. Dodajmy, że jest to najmłodszy prezes w historii tej instytucji.

>> Przeczytaj więcej o pracowni WWAA!

Jesteście ciekawi co o warszawskiej architekturze sądzi nas gość oraz jak doszło do tego, że w tak młodym wieku tyle osiągnął? Zapraszamy do słuchana audycji Wydział Architektury w Akademickim Radiu Kampus!

------

Archirama.pl oraz Akademickie Radio Kampus połączyło siły i postanowiło przybliżyć wam świat architektury. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że architektura dotyczy każdego z nas, bo to ona decyduje jak nam się w danym miejscu żyje. Z audycji Wydział Architektury będziecie mieli okazję posłuchać rozmów a polskimi architekcami, czy dowieć się czym żyje warszawska, polska, ale też zagraniczna architektura.

Audycję prowadzą: dziennikarka z Akademickiego Radia Kampus Anna Kopcińska oraz dziennikarka portalu Archirama.pl Weronika Kwasiborska. Dlatego prowadzone rozmowy o architekturze będą zrozumiałe zarówno dla architektów, jak i dla osób, które z architektura mają z architekturą niewiele wspólnego.

Audycja Wydział Architektury emitowana będzie w każdy wtorek w Radio Kampus na 97,1 fm oraz w internecie na stronie Radia Kampus. Wszystkie audycje (równiez te archiwalne) będą także dostępne w portalu Archirama.pl, na łamach portalu będziemy także publikować zapis rozmów z gośćmi audycji Wydział Architektury.

---

Wydział Architektury, każdy wtorek od 19:00 do 19:50 w Radio Kampus!

przeczytaj rowniez
 • Alpejski kryształ
  Alpejski kryształ

  Nowe schronisko Monte Rosa w szwajcarskich Alpach to nie byle gratka dla miłośników narciarstwa skiturowego, ale też architektury. Powstało na wysokości 2883 metrów, u podnóża szczytu Dufour. więcej

 • Mistrzowie fotografii architektury: Balthasar Burkhard
  Mistrzowie fotografii architektury: Balthasar Burkhard

  Balthasar Burkhard słynie z czarnobiałych, wielkoformatowych serii fotograficznych. więcej

 • Mistrzowie fotografii architektury: Vera Lutter
  Mistrzowie fotografii architektury: Vera Lutter

  Vera Lutter jest znana ze swych monumentalnych, czarnobiałych fotografii przestrzeni miejskich. Jej zdjęcia to negatywy, powstające w przekształconych w camera obscura pomieszczeniach. Odrealnione obrazy miast, tworzone przez artystkę, są rozpoznawalne na całym świecie więcej

 • ŻYCIE W ARCHITEKTURZE 2000
  ŻYCIE W ARCHITEKTURZE 2000

  Celem konkursu jest promocja najlepszej architektury miejskiej, zrealizowanej w okresie Trzeciej Rzeczypospolitej oraz pobudzenie wrażliwości społecznej na kształt naszego otoczenia. więcej

Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: Filip Pabjas
Data publikacji: 2.04.2013 10:38
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.