archirama.pl

Wydział Architektury - nowa audycja Archiramy i Akademickiego Radia Kampus

Wydział Architektury to nowy cykl audycji radiowych Archiramy i Akademickiego Radio Kampus, które strartuja już 2 kwietnia o godzinie 19:00. W pierwszej audycji porozmawiamy z architektem z warszawskiego biura projektowego WWAA oraz obecnym Prezesem Warszawskiego Oddziału SARP Marcinem Mostafą!

Wydział Architektury - nowa audycja Archiramy i Akademickiego Radia Kampus
Fot: Filip Pabjas

Marcin Mostafa i jego biuro architektoniczne WWAA zasłynęło w świecie architektury kiedy to młody zespół wygrał konkurs na pawilon na EXPO 2010 w Szanghaju. Prosta bryła, ale zarazem nietypowa architektura, zaprojektowana w pod koniec 2007 roku, dzisiaj często nazywana „wycinanką” zapadła w pamięć każdemu, kto miał okazję ją zobaczyć. Wtedy o samym Marcinie Mostafie i jego współpracownikach dowiedział się cały świat nie tylko architektury.

Architektura biura WWAA

Po pawilonie w Szanghaju zespół Marcina Mostafy dalej rozwijał skrzydła. Kolejny projekt na Centrum Kultury „SDK” na Warszawskim Służewiu, był na językach architektonicznej społeczności. Projekt powstał w 2008 roku, więc zaraz po ukończeniu projektu słynnego pawilonu. Warto na przykładzie tych dwóch projektów, zauważyć, że jako WWAA jako młody zespół tworzy swoja architekturę z głową i poszanowaniem pewnej tradycji i geniusz loci. Wspomniane tu projekty i wiele innych realizowanych w kolejnych latach działalności biura, spowodowały, że porfolio Marcina Mostafy z roku na rok poszerzało się. Jego aktywna działalność na rzecz architektury doprowadziła młodego architekta do funkcji Prezesa Warszawskiego Oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich. Dodajmy, że jest to najmłodszy prezes w historii tej instytucji.

>> Przeczytaj więcej o pracowni WWAA!

Jesteście ciekawi co o warszawskiej architekturze sądzi nas gość oraz jak doszło do tego, że w tak młodym wieku tyle osiągnął? Zapraszamy do słuchana audycji Wydział Architektury w Akademickim Radiu Kampus!

------

Archirama.pl oraz Akademickie Radio Kampus połączyło siły i postanowiło przybliżyć wam świat architektury. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że architektura dotyczy każdego z nas, bo to ona decyduje jak nam się w danym miejscu żyje. Z audycji Wydział Architektury będziecie mieli okazję posłuchać rozmów a polskimi architekcami, czy dowieć się czym żyje warszawska, polska, ale też zagraniczna architektura.

Audycję prowadzą: dziennikarka z Akademickiego Radia Kampus Anna Kopcińska oraz dziennikarka portalu Archirama.pl Weronika Kwasiborska. Dlatego prowadzone rozmowy o architekturze będą zrozumiałe zarówno dla architektów, jak i dla osób, które z architektura mają z architekturą niewiele wspólnego.

Audycja Wydział Architektury emitowana będzie w każdy wtorek w Radio Kampus na 97,1 fm oraz w internecie na stronie Radia Kampus. Wszystkie audycje (równiez te archiwalne) będą także dostępne w portalu Archirama.pl, na łamach portalu będziemy także publikować zapis rozmów z gośćmi audycji Wydział Architektury.

---

Wydział Architektury, każdy wtorek od 19:00 do 19:50 w Radio Kampus!

Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: Filip Pabjas
Data publikacji: 2.04.2013 10:38

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!