archirama.pl

Wystawa fotografii na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej

Już 31 marca 2017 roku, w Galerii Sztuki Współczesnej Politechniki Lubelskiej, odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Zbigniewa Wichłacza.

Wernisaż wystawy Zbigniewa Wichłacza

Wernisaż wystawy fotografii odbędzie się 31 marca 2017, o godzinie 18:00

Fot: Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej - materiały prasowe

Politechnika Lubelska zaprasza do Galerii Sztuki Nowoczesnej już w piątek, 31 marca 2017. Rozpoczęcie wernisażu wystawy fotografii odbędzie się o godzinie 18:00. Jednak już od godziny 16:00 będzie można uczestniczyć w wykładzie otwartym poprowadzonym przez Prof. Zbigniewa Wichłacza - autora fotografii.

Czego dotyczyć będą fotografie przedstawione na wernisażu?

Prezentowane na wystawie fotografie, to analiza procesu postrzegania i rozumienia historycznego. W prezentowanych pracach widać logiczny ciąg, który buduje pewną opowieść. Wszystko to jest podsycone ciekawym zestawieniem kolorystycznym. Fotografie opowiadają o architekturze, ludziach i świecie, który nie dla wszystkich jest dostępny. uważał Leibniz piękno polega na doskonałości i właśnie dlatego jest źródłem przyjemności. W imię tego stwierdzenia Wichłacz, próbuje udowodnić, że nie ma jednego obiektywnego postrzegania świata, mimo ograniczeń, jakie ma nasz umysł.

Analityczny proces twórczy artysty jest jego subiektywnym podejściem do tradycyjnych zagadnień obrazowania. Wystawa Zbigniewa Wichłacza jest jego osobistym poszerzeniem wypowiedzi artystycznej. Trudno jest przecenić ogrom rygorystycznego przestrzegania jasności i percepcji wypowiedzi obowiązujących twórcę na każdym etapie tworzenia i rozumienia współczesnego obrazu.

Od kiedy można obejrzeć wystawę fotografii?

Wernisaż wystawy fotografii odbędzie się 31 marca o godzinie 18:00 na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej, przy ul. Nadbystrzycka 40.

O godzinie 16:00 odbędzie się wykład otwarty, który poprowadzi autor prezentowanych na wystawie fotografii: Zbigniew Wichłacz. Wykład odbędzie się w AULI III, na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej

Wystawa będzie czynna od 31 marca do 28 kwietnia 2017 roku.

Autor: Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej - materiały prasowe
Zdjęcia: Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej - materiały prasowe
Data publikacji: 24.03.2017 11:27

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!