Architektura
ARCHITEKTURA
Tunel Wisłostrady

Zabezpieczają tunel Wisłostrady. Zobacz zdjęcia z tunelu Wisłostrady

 • Komentarze

Prace w tunelu Wisłostrady

trwają prace zabezpieczające tunel Wisłostrady przed osunięciem

Fot: Maciej Czerski
 • Prace w tunelu Wisłostrady
 • Prace zabezpieczające tunel Wisłostrady
 • Tunel Wisłostrady
 • Tunel Wisłostrady
 • Tunel Wisłostrady

Trwają prace zabezpieczające tunel Wisłostrady po sierpniowym wypłukaniu gruntu spod konstrukcji. Jak zapewnia miasto kierowcy tunelem Wisłostrady pojadą już na przełomie roku. Zobaczcie zdjęcia z zamkniętego tunelu.

W sierpniu, w związku z pracami przy budowie stacji Powiśle (II linia metra), doszło do wypłukania gruntu spod tunelu Wisłostrady przez wody gruntowe. Warszawski ratusz nakazał zamknięcie tunelu dla ruchu, co spowodowało spore utrudnienia dla kierowców. Stanęła również budowa stacji Powiśle.

Otworzą na przełomie roku

Od tamtego czasu grupy ekspertów naradzały się jak rozwiązać problem. Ubytek gruntu był tak znaczący, że cześć tunelu Wisłostrady obniżyła się o prawie 5 centymetrów. Pojawiły się też głosy, że część konstrukcji trzeba będzie rozebrać.

Czytaj o planach rozbiórki tunelu Wisłostrady

Ostatecznie zdecydowano się na wypełnienie pustki specjalną masą i betonem. Najpierw przez ściany tunelu, później przez zrobione w jezdni odwierty. Prace zakończyły się w drugiej połowie października i obecnie budowniczowie metra sprawdzają na ile ich działania były skuteczne.

- To nie jest sytuacja zero-jedynkowa i nie można powiedzieć na 100 procent, że już żadnych wycieków nie będzie. Jednak jak na razie wszystko wskazuje na to, że nasze działania są skuteczne – mówił na konferencji prasowej Jerzy Lejk, prezes Metra Warszawskiego.   

Jak szapewniali przedstawiciele ratusza, kierowcy będą mogli pojechać tunelem Wisłostrady na przełomie roku.

przeczytaj rowniez
 • Alpejski kryształ
  Alpejski kryształ

  Nowe schronisko Monte Rosa w szwajcarskich Alpach to nie byle gratka dla miłośników narciarstwa skiturowego, ale też architektury. Powstało na wysokości 2883 metrów, u podnóża szczytu Dufour. więcej

 • Mistrzowie fotografii architektury: Balthasar Burkhard
  Mistrzowie fotografii architektury: Balthasar Burkhard

  Balthasar Burkhard słynie z czarnobiałych, wielkoformatowych serii fotograficznych. więcej

 • Mistrzowie fotografii architektury: Vera Lutter
  Mistrzowie fotografii architektury: Vera Lutter

  Vera Lutter jest znana ze swych monumentalnych, czarnobiałych fotografii przestrzeni miejskich. Jej zdjęcia to negatywy, powstające w przekształconych w camera obscura pomieszczeniach. Odrealnione obrazy miast, tworzone przez artystkę, są rozpoznawalne na całym świecie więcej

 • ŻYCIE W ARCHITEKTURZE 2000
  ŻYCIE W ARCHITEKTURZE 2000

  Celem konkursu jest promocja najlepszej architektury miejskiej, zrealizowanej w okresie Trzeciej Rzeczypospolitej oraz pobudzenie wrażliwości społecznej na kształt naszego otoczenia. więcej

Autor: mjc
Zdjęcia: Maciej Czerski, mjc
Data publikacji: 25.10.2012 11:02
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.