Architektura
ARCHITEKTURA

Zielone miasto, zielone dachy

  • Komentarze

Miasto ogród. Warszawskie rozmowy architektoniczne 2016

Zielone miasto - miasto ogród. Warszawskie rozmowy architektoniczne 2016

Fot: www.wra.org.pl, materiały prasowe

Zielone Miasto – Miasto jako ogród to temat kolejnej, szóstej już edycji Warszawskich Rozmów Architektonicznych w pawilonie SARP


Warszawskie Rozmowy Architektoniczne wbrew nazwie wykraczają poza zakres branżowych zagadnień związanych z architekturą i budownictwem. W kolejnych edycjach organizatorzy zajmują się obszarami spotkań architektury, socjologii, medycyny i innych dziedzin. W poprzednich latach debaty dotyczyły m.in. budownictwa czynszowego, dostosowania przestrzeni miejskiej i samych budynków do potrzeb starzejącego się społeczeństwa, a także przyszłości wielkich osiedli mieszkaniowych PRL (Blokowisko 2.1). To problemy, które dotyczą albo będą dotyczyć milionów osób w Polsce, a wciąż nie doczekały się rozwiązania.
Zielone strategie rozwoju miast wydają się mniej palącym problemem, ale przykłady miast Zachodu świadczą o tym jak są ważne. W trakcie konferencji omawiane będą kwestie planowania terenów publicznych, przestrzeni dla dzieci i roli zielonych dachów w mieście przyszłości. W programie znalazły się m.in. prezentacje wielkiej (75 ha) wystawy ogrodniczej w stolicy Niemiec, a także drobnych zmian wprowadzanych przez mieszkańców miast w ich najbliższym sąsiedztwie.
Przywołane zostaną przykładowe realizacje z Berlina i Warszawy, wydarzenie towarzyszy bowiem obchodom Roku Jubileuszowego 25 lat podpisania Polsko-Niemieckiego Traktatu o Dobrym Sąsiedztwie i Przyjaznej Współpracy. Spotkanie odbędzie się w piątek 10 czerwca w warszawskiej siedzibie SARP. Dzień później grupa maksymalnie trzydziestu osób będzie mogła przyjrzeć się warszawskim parkom i ogrodom w terenie. Organizatorzy konferencji zapraszają na rowerową wycieczkę z przewodnikiem.  
W trakcie konferencji w Warszawie trwa Festiwal Ogrodów. Tymczasowe aranżacje z roślinami w donicach i skrzynkach zmienią centrum Warszawy przynajmniej na kilka miesięcy.

Wstęp na konferencję jest bezpłatny, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy proszą o potwierdzenie udziału na adres wra@cmcberlin.de.Zielone Miasto – Miasto jako ogród
Pawilon SARP, Warszawa, ul. Foksal 2
10 czerwca, 15.00-19.00
Więcej informacji: www.25de.pl, www.wra.org.pl

przeczytaj rowniez
Autor: KZ
Zdjęcia: www.wra.org.pl, materiały prasowe
Data publikacji: 25.05.2016 16:11
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.