archirama.pl

Zielone miasto, zielone dachy

Zielone Miasto – Miasto jako ogród to temat kolejnej, szóstej już edycji Warszawskich Rozmów Architektonicznych w pawilonie SARP

Miasto ogród. Warszawskie rozmowy architektoniczne 2016

Zielone miasto - miasto ogród. Warszawskie rozmowy architektoniczne 2016

Fot: www.wra.org.pl, materiały prasowe


Warszawskie Rozmowy Architektoniczne wbrew nazwie wykraczają poza zakres branżowych zagadnień związanych z architekturą i budownictwem. W kolejnych edycjach organizatorzy zajmują się obszarami spotkań architektury, socjologii, medycyny i innych dziedzin. W poprzednich latach debaty dotyczyły m.in. budownictwa czynszowego, dostosowania przestrzeni miejskiej i samych budynków do potrzeb starzejącego się społeczeństwa, a także przyszłości wielkich osiedli mieszkaniowych PRL (Blokowisko 2.1). To problemy, które dotyczą albo będą dotyczyć milionów osób w Polsce, a wciąż nie doczekały się rozwiązania.
Zielone strategie rozwoju miast wydają się mniej palącym problemem, ale przykłady miast Zachodu świadczą o tym jak są ważne. W trakcie konferencji omawiane będą kwestie planowania terenów publicznych, przestrzeni dla dzieci i roli zielonych dachów w mieście przyszłości. W programie znalazły się m.in. prezentacje wielkiej (75 ha) wystawy ogrodniczej w stolicy Niemiec, a także drobnych zmian wprowadzanych przez mieszkańców miast w ich najbliższym sąsiedztwie.
Przywołane zostaną przykładowe realizacje z Berlina i Warszawy, wydarzenie towarzyszy bowiem obchodom Roku Jubileuszowego 25 lat podpisania Polsko-Niemieckiego Traktatu o Dobrym Sąsiedztwie i Przyjaznej Współpracy. Spotkanie odbędzie się w piątek 10 czerwca w warszawskiej siedzibie SARP. Dzień później grupa maksymalnie trzydziestu osób będzie mogła przyjrzeć się warszawskim parkom i ogrodom w terenie. Organizatorzy konferencji zapraszają na rowerową wycieczkę z przewodnikiem.  
W trakcie konferencji w Warszawie trwa Festiwal Ogrodów. Tymczasowe aranżacje z roślinami w donicach i skrzynkach zmienią centrum Warszawy przynajmniej na kilka miesięcy.

Wstęp na konferencję jest bezpłatny, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy proszą o potwierdzenie udziału na adres wra@cmcberlin.de.Zielone Miasto – Miasto jako ogród
Pawilon SARP, Warszawa, ul. Foksal 2
10 czerwca, 15.00-19.00
Więcej informacji: www.25de.pl, www.wra.org.pl

Autor: KZ
Zdjęcia: www.wra.org.pl, materiały prasowe
Data publikacji: 25.05.2016 16:11

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!